Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugratásnál meg kell szorítanom...

Ugratásnál meg kell szorítanom a lábammal a lovat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az előző edzőm, akinél tanulam ugratni nem mondta sose hogy kéne, és úgy is működött jól minden. A mostani edzőmmel is átvettük előbb elméletben az ugratást, mielőtt elkezdődött volna az edzés, és ő azt mondta hogy meg kell szorítani a lovat hogy tudja hogy ugrania kell. Akkor most hogy is van ez?
2010. aug. 13. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mikor odaérsz az ugráshoz, előtte leülsz a nyeregbe, kicsit megtolod a csípőddel, a lábszárad és a térded ott tartod a nyeregnél, sarkad lenyomod és a ló oldalánál hagyod, de nem kell szorítani. És szépen kikönnyítesz, de a térded, lábszárad, sarkad marad a helyén. csak a csípőd és a felsőtested megy előre, kezeidet a kellő távolságig tolod előre, de a szárat nem szabad eldobni, maradjon szárban a ló, de ne is feszítsed.

Helyes ugráspozíció:

[link]

[link]

Sok sikert! :)

2010. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy lótól függ. Ültem már olyan lovon, aki magától tudta, hogy ha jön az akadály, ugrani kell. ha kellett, ha nem, ő ugrott, annyira be volt idomítva. Vannak lovak, amik egy kicsit önállóbbak vagy nem is tudom, hogy fejezzem ki magam... akik nem szokták meg annyira az osztályt. Úgyhogy ilyenkor szorítani kell.
2010. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
magyarul lusta a hátsólábát emelni rendesen,én legalábbis igy tudom,ezért kell megbökni kicsit.de van amelyik anélkül is rendesen ugrik
2010. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van,hogy odakell rakni előtte a csizmát, hogy biztasd, hogy igenis most ugrani kell.
2010. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindig oda kell rakni, olyan nincs, hogy nem rakom oda! Ha nem akarod a földön végezni akkor oda kell rakni, ha automata lovad van akkor is!!
2010. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak adok igazat, mindig oda kell rakni a csízmát, mert akármilyen autómata lovad van, az bármikor megijedhet ugrás előtt, és ha te nem szorítod bizony leesel. Nekem az edzőm még az elején mindig figyelmeztetett ugrás előtt h szorít a térd, lábszár...a ló nem mindig tudja h mit akarunk tőle,ezért kell rásegíteni a lábszárral.
2010. aug. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Mivel a mostani edzőm is ezt várja tőlem, ezért most már én is megszorítom ugrás előtt közvetlenül, bár nem nagyon érzem a különbséget. És persze csak ha nem felejtem el, mert mivel nem így szoktam meg, ezért még nem jön úgy automatikusan.
2010. aug. 14. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Viszont azért is kell szorítani mert ugye nem a kengyelbe állsz bele mikor könnyítessz, hanem szorít a térded és lábszárad, és a térdeddel szorítod és úgy emelkedsz ki. Na elég érdekesen fogalmaztam, de remélem érthető xD
2010. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem a térddel, lábszárral való szorításra gondoltam, hanem inkább sarkalásra.
2010. aug. 17. 15:35
 10/12 anonim ***** válasza:
A csizma szoritása és a térd szorítása két külön dolog. a térdeddel tartod magad a csizmáddal hajtod
2010. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!