Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül a lovaglás?

Mennyibe kerül a lovaglás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az érdekelne elsősorban, egy díjlovas/ugró edzés nálatok mennyibe kerül?(saját ló nélkül) És hetente hányszor jártok lovagolni?

2021. jan. 8. 19:15
1 2 3
 11/21 Sssaszem ***** válasza:
100%
Kedves 7-es! Nálatok miért ennyire drága a lovaglás? Ezt nem sokan tudják megfizetni.
2021. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#11: valószínűleg pont annyian meg tudják fizetni, amennyi kapacitásuk van.


Tudod: kereslet - kínálat

Ez alakítja ki az árakat.

2021. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Azta! Vannak ám árak! 1900 ft a karámban, fedett lovardában az óra. Terepen 2200 ft. 1 óra hossza mind a kettő. Karámban, fedett lovardában a kezdők vannak általában. Nálunk főként a terep a lényeg. Ott van táv is, az picit drágább.
2021. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Kérlek segíts !!! ***** válasza:
100%
Nagyon változó. Én vidéken járok lovagolni és elég olcsó. 3000 a terep, és 4000 az edzés . :)
2021. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a “lélektani határt” én is érzékelem 5000Ft környékén az “átlag lovasoknál”.


Nálunk a “Szabó család lovagolni viszi a Julcsikát néha” vagy a “tizenéves Marika lovagolni járt heti 1-2 alkalommal hobbiból” típusú emberek maradnak 5000Ft alatt.


5000Ft feletti helyre inkább a “Cili, aki nagyon elkötelezett a lovaglást iránt”, “Lili, aki apuci kicsi kislánya és kb. semmit nem tud, de fél milliós nyerge van a csillámpónijára”, illetve a “Rita, aki átlagos lovas, de szeretne minőségi helyen tanulni” típusú emberkék járnak.

Cili próbál minél többet kijárni (de legalább heti 1-2 alkalommal), ahogy a pénztárcája engedi. Lili megy agyba-főbe, de csakis akkor, ha jó az idő és kint van a többi lovas kislány is. Rita meg van, hogy csak havi 1-2 edzésre jut el (az is valami), amúgy meg jár máshová/van saját lova.


Ez a saját tapasztalatom itt errefelé. A nevek pedig fiktívek, nehogy valaki nekem essen emiatt :D

2021. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 4000 Ft az osztálylovaglás
2021. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok, ott 2000/óra, futószáron pedig 2500/óra. Változó, hogy hányan vagyunk a karámban, volt, hogy egyedül voltam, volt, hogy 4-en is voltunk. Előfordult, hogy 2 órát is ültem rajta, de nem számoltak fel pluszt.
2021. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor en el is tuntem… 50€ egy dijlovas eddzes es egy ugro kb 40€ itt hollandiaban sajat loval. Ha nincs lovad akkor meg Lovas iskola van de ott nem tudom az arakat
2021. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom 40-50 euroért normális edző tart edzést versenytapsztalattal és nem a pár hónapos "okj-n végzett" 3x ugrottam 110 centit 25 éves lovas kislányok. Mert sajnos utóbbiból itt nagyon sok van, magam is tudok helyet, ahol 8000ért tartanak ugróedzést úgy, hogy az edzőnek se versenytapasztalata (de még REV_je se), se papírja nincs. Persze nem ettől lesz valaki jó ugrólovas, de ő nem az. És ilyenek tanítanak gyerekeket ugrani.....
2021. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyet tudok veled érteni, 19es!

A legfelháborítóbb dolog, hogy két embert is ismerek, aki 8 ezerért tart edzést. Az egyik rengeteget tanult külföldön, európabajnokságokon vett részt, versenyistállókban dolgozott, számos haza versenyt nyert és olimpiakvalifikációs versenyen részt vett, magas színvonalon oktat stb, nem nézi az időt az edzés alatt, amikor vége akkor van vége és nem amikor lejár az idő. A másik maximum 5 évet lovagolt, és akkor is csak hébe-hóba járt ki, mielőtt elvégzett volna egy okjs tanfolyamot, és helytelen utasítások csak úgy ömlenek a szájából, ugratni lehet soha sem ugratott még.

2021. nov. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!