Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szabad így lovagoltatnom?

Szabad így lovagoltatnom?

Figyelt kérdés

4 lovam van, és arra gondoltam hogy olyan gyermekeket szeretnék lovagoltatni akiknek nincs lehetőségük lovardában lovagolni. 2 pacin menne a lovaglás, az egyik idős és nem szívesen lovagolom, a másik pedig póni, rá nyilván nem tehénkedek :D

Ez eddig szép és jó de semmilyen papírom nincs a lovakkal kapcsolatban, ezért én büntethető vagyok?


2021. jan. 12. 00:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy pónim, nagyobbacska, kb. 120 cm bottal, de én azért nehéz vagyok neki. Szoktam rajta ismerős gyerekeket vezetgetni, de csak úgy, hogy száron vezetem. Így több kilométert is megyünk, sétálunk a lóval a határban, dűlőutakon, erdőn, de nem engedném el a gyereket a lóval.

Én "tudok" lovagolni, de oktatni nem tudok. Ezt meg is mondom a gyereknek és a szülőnek is: ki tudja próbálni a lovaglást, vezetgetem a pónin, ha megtetszik neki, menjen el egy rendes lovasiskolába, oktatóhoz.

Sajnos én is úgy tanultam lovagolni, hogy otthon, ismerőstől. Szó se róla, fennmaradok a lovon, eljutok vele A pontból B pontba, de ennyi, és ez nem rendes lovaglás.

Szóval arra, hogy a gyerek kipróbálja, hogy tényleg fog-e tetszeni neki a lovazás, vagy csak a rajzfilmben tetszett, arra jó, amit te akarsz. De ha megtetszik neki, akkor bizony menjen el egy olyan helyre, ahol rendesen oktatnak, és szilárd, biztos alapjai lesznek, amire később tud építeni, ha akar, tud fejlődni, továbblépni. Természetesen pénzt én sem kérek, és te sem kérhetsz.

2021. jan. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondoltam hogy elengedem a lovat a gyerekkel és menjen ahova szeretne. Én magam szeretném vezetgetni a lovamat. De így valóban hagyom mert nagy a kockázat. Pénzt meg eszem ágában sincs rászorulóktól kérni.
2021. jan. 12. 07:57
 13/17 anonim ***** válasza:
Nagyon max annyit csinálhatsz, hogy áthívod őket lovazni, pucolni, sörényt fonni, meg felülnek 2 kör sétára, esetleg kocsikázni. Viszont legyen ott a szülő és tudatni kell velük, hogy a ló akármennyire is szelíd, történhet baleset. Nem kell nagy dologra gondolni, csak pl rálép a lábára vagy megüti a fejével, ha rosszkor van rossz helyen.
2021. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Végülis jobb mint a semmi, köszönöm szépen a segítséget
2021. jan. 12. 09:49
 15/17 anonim ***** válasza:
Csomó embertől hallottam már, hogy ( igaz ott plusz zsebpénzért) oktat a lován. Nekem is vannak lovaim, megfordult a fejemben nekem is az oktatás,de mivel papírom még nincs így nem mertem bevállalni. Tudom, hogy nálad más a helyzet ingyen lenne, de tényleg akkora kockázat az egész. Szerintem jó ismerősök gyerekeit nyugodtan, teljesen idegeneket ne vállalj be.
2021. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A szülő addig jófej, meg kedves, míg nem történik valami. Akkor aztán fenyegetőznek meg feljelent és hasonlók. Idegenekkel azért se jó kezdeni, mert sose tudhatod. Persze nem mindenki ilyen, de sajna találkoztam példával.

Amúgy lerakott lóra ne ültess senkit, egy ki tudja mikor lovagolt ló okozhat meglepetést még kézen vezetve is, legyen akármennyire birka.

2021. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Dolgoztam Lovardába és nálunk ez a bevett szokás és addig ingyenes
2021. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!