Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, mélyponton vagyok,...

Lovasok, mélyponton vagyok, szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, már több éve lovagolok kb 6-7 éve, heti 2szer. Nagyon sokszor váltottam lovardát, és ott mindig mindent elölről kellett kezdenem. (Most úgy érzem jó helyen vagyok, bár vannak itt is esések.) Eddig kb 8-9szer estem. Szerintetek? Kicsit sok, nem? A lényeg, hogy már eléggé el vagyok keseredve ez miatt. Hogy lehet nem való nekem a lovaglás.. 1 évben esek kb 3szor, mások meg 3 évente 1szer. (még a nálam fiatalabbak is) És nem azért mert ők egy nyugodtabb, automata lovon mennek, és én egy sárkányon. (Inkább a 2 között.) Leginkább azért mert bakol a ló, vagy épp megijed, elvesztem az egyensúlyom vagy a kontrollt, ilyesmik. Elég gáz, nem? Mármint ennyi év lovaglás után már fent kéne maradnom az ilyen helyzetekben. És mégsem. És nem is az van bennem, hogy félek a lótól vagy a lovaglástól, mert ugyanúgy visszaülök meg megcsinálok mindent. Hanem inkább csalódott vagyok magamban, hogy hogy lehetek ennyire béna. Meg néha a lóban is. (Pl egy lóval tök összeszoktam már, és rendesebb vagyok, puha kézzel próbálok lovagolni, erre konkrétan kicseszik velem, pedig nem ilyen szokott lenni.)

És ehhez még hozzájönnek a túlféltő szülők, akik minden esésnél kiakadnak. (És nem is nagyon örülnek, hogy lovagolok.) Ezzel sem tudom mit kezdhetnék.. Plusz még az, hogy magamban tartom az ilyen tüskéket és sorra emészt fel.

Valami tanács ezek ellen? Mit tehetnék? Szünet jót tenne? Vagy hagyjak fel vele végleg? Vagy többször kéne járnom, hogy fejlődjek? Vagy váltsak megint lovardát? (Ezt azért nem szeretném annyira mert már lassan 19 vagyok és megint mindent kezdhetnék elölről.)

Egyébként abbahagyni sem szeretném, úgy érzem ez a sportom, nem tudnék mást csinálni (főleg nem szenvedéllyel, mindig visszavágynék a lóra, hiányozna).

Bocsi ha hosszúra sikeredett, de most jól esett kiönteni a lelkem.😅



2021. jan. 12. 19:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem sem ordítóan nagy az eséseid száma, de az már inkább elgondolkodtató hogy hányszor váltottál lovardát. Olvastam a kérdésedet, hogy magadat okolod a hibákért, de szerintem mélyen belül bűnösöket keresel: szemét ló, rossz oktató... Nyilván lehet, hogy mindkettő igaz, de akkor is elgondolkodtat. Az is érdekes, hogy mitől esel ennyit? Addig bakol alattad a ló míg le nem dob, és ezt a többi lovassal nem csinálja csak veled? Vagy csak úgy mentek vágtában és lefordulsz?

Esések mindig lesznek, ha olyan lovardát keresel ahol soha nem esel le, tudok ajánlani (bár gyanítom pest környéki vagy), de ott azért nem esnek le, mert lépésben tornázgatnak aztán óra végén ügetnek egy kört. Ha nem ezt akarod, akkor ne parázz! Egy profi lovas egy rosszabb hetén 3-nál többet esik, majd megszokod te is. A többiek nem esnek ennyit? Tapasztalatról maradnak le, egy lovasnak tudnia kell "jól leesni".

2021. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, az sem mindegy, hogy miért esel le. Lehet figyelmetlenség is. Alólam egyszer kiszaladt a ló, mert megijedt egy sötétben álló alaktól, akitől én is megijedtem, így nem is a lóra figyeltem (akin akkor már rég nem is ültem :D). Ha a lóra figyelek, lehet kivédem ezt a szitut. Én az utóbbi 1 hónapban kétszer estem, esés után mindig mondta az edzőm, hogy mit rontottam el, miért vesztettem el az egyensúlyomat. Egyébként meg esni is meg kell tanulni, hogy nagyobb, rizikósabb szitunál is tudd, hogy hogyan tudod úgy tompítani az esést, hogy ne essen nagyobb bajod.


Ne szegje kedvedet, csak az nem esik lóról, aki nem ül rá. :)

2021. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!