Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ötletek, hogy hogyan ne...

Ötletek, hogy hogyan ne dobálja ki a ló az abrakot az etetőből?

Figyelt kérdés
A fogai rendben vannak! Rendszeresen van ápolva. Ez egy nagyon rosz szokás. Kidobálja az abrakot az etetőből. De még néha azt is csinálja, hogy a boxból kinéz és úgy a box elé is kidobálja. Ki esik a szájából... Próbáltam vízben áztatva adni. Próbáltam a földön vödörbe adni, majd ezt is be áztatni. Próbáltam nagyon mély etetőt adni, amibe szinte a ló feje bele megy. Adtam földre. (Ezzel az a baj, hogy a box alja földes, így nem célszerű oda tenni. Sáros lesz a víztől, szárazom meg poros.) Zavaró nagyon, mert az abrakjának egy részét szinte kidobja, azt meg a földre dobja, azt meg már nem bírja megenni,mert bemocskolja a földel.

2021. jan. 14. 08:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Próbáltuk azt is, hogy roppantva, vagy darálva lett a takarmány. Majd be áztatva vízbe. Mivel ugye az áztatott takarmányok etetésekor a rost és a víz kedvező hatásai kapnak még nagyobb jelentőséget, könnyebben emészti a ló. Könnyebben eszi meg! De nem vált be.
2021. jan. 14. 08:16
 2/14 anonim válasza:
76%
Miért nem beszélsz egy valódi szakemberrel? Ez a gyakori, egy vicc oldal, trollok gyülekezete! Tisztelete annak a nagyon kevés kivételnek.
2021. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudja kidobálni, nincsen keze! Értem én, hogy úgy eszik hogy kirepül az abrak, de sajnos nincs ötletem! Bocsi. :(
2021. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél rá ilyen abrakzsákot vagy mit. Amit a fejére kell kötni, tehát nem tudja kihúzni a fejét belőle így amit kipotyogtat az vissza esik abba a zsákba.


A pontos nevét ennek sajnos nem tudom.

2021. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Etetőrács kell az ilyen lónak.

Pl az alábbi csikóetető jó lehet. A rácsokat te rakod be oda, ahova akarod.

[link]

2021. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 nem az a baj hogy kilöki, hanem hogy kipotyogtatja a szájából, tehát malac módon eszik.

Ezen a rács nem segít.

2021. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a rácsos ötlet nagyon tetszik. Az etető zsák is jó. Csak nem tudom hol lehet beszerezni.
2021. jan. 14. 09:56
 8/14 A kérdező kommentje:
Van 3 lovunk aki kilöki az abarakot, nekik az etető rács nagyon jó lenne. Szuper ötlet. Az abrak kipotyogtatós lónak pedig valahonnan beszerzek egy abrakzsákot. Hálás vagyok a segítségért! Köszönöm szépen!
2021. jan. 14. 10:01
 9/14 A kérdező kommentje:
Bár szerintem ez az abrkos zsákot el lehet készíteni otthon is. Meg akár a rácsosat is.
2021. jan. 14. 10:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az etető alá teszel valami fémlapot vagy kemény műanyagot, esetleg gumiszalagot, aztán ha arra potyog, onnan fel tudja enni. A mi lovunk is malac módon eszik, ő mindig felette maga után még a földről is.
2021. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!