Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha az ismeretlen származású...

Ha az ismeretlen származású (útleveles) kancámat fedeztetem egy érvényes fedengedélyű ménnel, akkor a csikó csak magyar félvér lehet?

Figyelt kérdés

A kanca 146 cm, welsh jellegű. Egy welsh cob, vagy welsh B mént gondoltam.

A csikónak mi fog bekerülni az útlevelébe?



2021. jan. 16. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Póni fog bekerülni szerintem. Az apjánál benne lesz a teljes származás, az anyánál az anyja neve, de a nagyszülőknél már ismeretlen fog szerepelni. Esetleg írj nekik [link] Welsh és Lovaglópóni Tenyésztők Egyesülete. Sajna csak facebook oldalt találtam, de ők jobban jártasak a témában, esetleg a területileg illetékes lótenyésztési felügyelőt is megkeresheted, hiszen ő fogja azonosítani a csikót: [link]
2021. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem magyar félvér, mivel egyrészt a mén welsh cob vagy wels B mén lesz és ugye a kanca is valamilyen póni keverék.


A magyar félvér nem póni.


Maximum mitokondriális DNS vizsgálattal tudnák megállapítani milyen fajták az ősei. Tippem szerint.

2021. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A kancád útlevelében mi szerepel fajtaként?
2021. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 magyar félvér
2021. jan. 21. 08:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem a póni lenne a logikus, már csak a magasság és az apa miatt is. De a végsőt szót úgyis a lótenyésztési felügyelő mondja ki, őt érdemes felhívni, de ha megkéred szerintem póni lesz belőle.
2021. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kerül semmi a fajtához. A csikód kap útlevelet, megyei bélyegzéssel (chipet kap természetesen)köztenyésztett lesz, asszem ez a megfelelő szó. Welsh póniba szerintem nem veszik fel, de mit számít? Annyi, hogy nem a Welsh tenyésztők, hanem a kerületedbe tartozó tenyésztési felügyelő állítja majd ki az útlevelet, de ennyi. Semmilyen hátrányt nem szenved emiatt a lovad. Értelemszerűen tenyészértéke nem lesz, de gondolom nem is ez a cél.
2021. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!