Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet poni kulbban nagykantara...

Lehet poni kulbban nagykantarat hasznalni?

Figyelt kérdés

Nekem van egy ponim akit nagykantarban szeretnek lovagolni de nm tudom, hogy lehet-e. Van rajtengedely viszgam ezert haldoban mennek. Egyebkent nm a kedvenceim a zablak csak nagyon eros szaja van a ponimnak akit eddig csak zabla nelkul lovagoltam. Zabla nelkul nagyon jol megy(meg kotofekben is).

Tegnap elolvastam az egesz versenyszabalyzatot de a kantarra vonatkozo szabalyt nm talaltam.

Ti mentetek mar nagykantarban poni klubban vagy lattatok mar valakit?



2021. jan. 24. 22:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
24 eves vok es haladoban akarok menni. Leirtam!
2021. jan. 26. 10:22
 12/23 A kérdező kommentje:
Ugy ertem halado dijlovaglas
2021. jan. 26. 10:26
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Csak a nagy számokban kell egyébként a nagykantár, haladó díjlovas szinten erre nincs szükséged és nem is engedélyezett.
2021. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Mellesleg Grand Prix en ment ezzel a loval es ott is nagykantarat hasznatam mrt kotelezo volt. Ezert megy cs nagykanyarral
2021. jan. 26. 10:28
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha Grand Prixen mentél volna akkor itt nem kérdeznél ilyeneket..
2021. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj. Elég nyilván való mit művelsz itt. Egyértelműen le van írva a szabályzatban, hogy nem engedélyezett a nagykantár. Most be akarod bizonyítani, - amikor semmi értelme sincs, mert egy szavad sem hiteles számunkra - hogy tudsz lovagolni, egy csomó hazugsággal, stb. Engem nem érdekel, hogy 14 éve lovagolsz. Nem jelent semmit. Azt hiszed, hogy olyan profi vagy, hogy edző sem kell neked, de lovad nem tudod egy egyszerűbb zablával ellovagolni egy haladó számban. Ez van! Kezd már elegem lenni abból, hogy a 'lovasok' min. 70% oda meg vissza van magától, és közben 0 lovas tudása van. Ismerek jópár tisztaszívű, normális és fejlődni hajlandó és AKARÓ (de te ugye már 'tudsz lovagolni' , neked 'nem kell edző') lovast, akiknek a minden napi életben azzal kell megküzdeniük, hogy azt hiszik róluk, hogy olyanok mint a többi idióta lovas kislány, akik amúgy komolyan sem gondolják az egészet, nincsen bennük alázat a sport, főleg a ló iránt. Az olyanok miatt, mint te kell minden egyes új ismerősnél megküzdenünk azzokkal a sztereotípiákkal, amiket ránk húznak!

Szállj egy kicsit magadba a mag lóról, mert amint képes és hajlandó leszek tanulni, rá fogsz jönni hogy mennyi hibád van és mennyi mindent nem tudsz még. Egy igazán jó lovas sem mondja ki anélkül hogy kérdeznék, hogy 'tud lovagolni'. Majd meg fogsz lepődni, amikor egy 18 éves csaj aki csak 8 éve lovagol, de minőségi edzővel, hogy fog téged lealázni. Te fel sem fogod tudni fogni, hogy miben jobb mint te. Haladó számokban nem jön ki annyira a lovas hiba, mint a nagy számokban.

Ahogy pl. díjugratásnál 110-120on minden idióta és jó lovas is végig tud menni hibátlanul, a laikus nem tudja, hogy ki lovagol jól és ki nem.

2021. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%
nyilvánvaló*, stb.
2021. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

24 évesen még póni klubbozol? Amúgy a nagydíj szintű lónak el kell mennie egy szál csikózablával vagy kötéllel is. A nagykantár a segítségek finomítására való.

Ha annyira nagykantárral akarsz parádézni, akkor menj rendes díjlovagló versenyre M szinttől, már lehet használni.

A zablamentességre is kaptál alternatívát, de azt a szövetséggel engedélyeztetni kell.

Odamehetsz nagy kantárral, de be se fognak engedni a négyszög e, esetleg versenyen kívül engedik lelovagolni a programot.

2021. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ha ilyen hasznos dolgokat tudtok mondani akk inkabb mellozzetek! Eddzo vok es vlaki akit tanitok akar menni a ponimmal. A valaszt mar megkaptam ugyh a folosleges kommentekre nincs szuksegem.
2021. jan. 26. 16:34
 20/23 anonim ***** válasza:
86%
Jah most már edző is vagy.....😂🤣
2021. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!