Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetnék az ilyen fiatal...

Mit tehetnék az ilyen fiatal lóval?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal ló a lovardában, aranyos meg nincs vele különösebb probléma, csak annyi, hogy amikor beugrik vágtába nagyon durván megindul, nagy lendülettel. Utána már kicsit lelassít, de addig vissza kell fognom, mert örült rohanásba kezdene. Amikor beugratom vágtába nem pálcázom, normálisan előkeszítem, a csizma segítségen kivül max hangot használok. Nem tudom mit csináljak, hogy amikor beugrik vágtába ne induljom meg ennyire? Hogy mit tehetnék ellene? Vagy ez normális? Vagy majd leszokik róla? Vagy csak néha jön rá ez?

Nem hinném, hogy rosszindulat miatt csinálná ezt, vagy lehet csak nagyon élvezte az órát, nem tudom..



2021. jan. 31. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is van egy ilyen ló, lépésből ügetésbe is úgy indul meg hogy csak na, vágtában még durvább. Ő 10 éves körül van, de nem igazán zavar senkit, ő amúgy is nagyon szeret menni, pálcát se használok hozzá. A kezdőknek megvan kiken vágtáznak, mire elég ügyesek lesznek hozzá addigra nem lesz gond hogy rohan az elején, csak kicsit furcsa.

Szerintem ez nem olyan nagy gond, legalábbis engem sosem zavart és mást sem szerintem. Őt nem lehetett leszoktatni.

2021. febr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Gyakorolj vele sokat, azaz többször egymás után ugraszd be. Na de ne úgy mint a bolond, szépen nyugodtan, ahogy csináltad eddig. Felveszed lépésbe/ügetésbe, hagyod hogy szusszanjon, aztán beugratod újra. Próbálj közben beszélni hozzá, nyugtatni, és kapd el a pillanatot amikor nem kezd el úgy rohanni, akkor dícsérd meg nagyon, hagyd kicsit sétálni, simogasd meg. És így tovább. Ugyanakkor igyekezz vágtában lassítani a ló mozgását a testúlysegítségekkel, lassítsd a saját mozgásod, puhán ülj, közben legyen ott a csizma nehogy visszaessen ügetésbe.

Remélem tudtam segíteni

2021. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Még tapasztalatlan. amúgy sok átmenet, inkább lépésből ugrasd, mint ügetésből és inkább körön, ott nem tud úgy rohanni. Szépen megtartod, nem hagyod rá, ha gurul, felveszed és próbálod újra. Sok türelem, egy ilyen ló inkább haladóknak való, aki tud is vele kezdeni valamit. Esetleg az edződdel beszéljétek meg a tapasztalatokat. Nálunk is van iskola ló, ő nem fiatal, gyönyörűen csinál minden feladatot, de ha hagyod elgurulni vágtában, utána rohanós lesz. Ha végig kulturáltan megtartod, nem hagyod elszállni, akkor nincs vele gond.
2021. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!