Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettünk egy lovat 3 éves...

Vettünk egy lovat 3 éves kanca Csak nehezen tudtuk bevezetni a szallitoba amikor megerkeztunk rendben volt Masnap mikor megerkeztunk fekudt es eleg sokat volt hogy az oldalan ugy hogy a fejet is lerakta Tobbi lent?

Figyelt kérdés

Szoval masnap mikor megerkeztunk hozza fekudt es enni sem nagyon akart csak keveset

Kivittuk setalt es legelt is.

Masnapra mar nem fekudt nem volt semmi gondja kivittek a tobbi lohoz.

3 napig minden rendben is volt palyan is ment rendesen es ma megint lefekudt az oldalara is

(Allatorvost hivunk termeszetesen csak addig meg szeretnek itt is feltetelezeseket esetleg tanacsokat kapni hogy mi lehet a baja es mit kene vele csinalni?)



2021. febr. 3. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Lehetséges, hogy csak pihent.. Vannak olyan lovak, akik többet szeretnek feküdni. Azért figyeljetek oda rá, ha valami rendelleneset tapasztalnátok, de alapjáraton a fekvés (még akkor is ha teljesen az oldalán fekszik) nem baj, ha nem egész nap. Pár óra bőven belefér, lehet hogy elfáradt az utazásban, a munkában stb. Előfordul.
2021. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem azért furcsa, hogy az új helyen sokat fekszik, mert kell általában pár nap, mire megszokja. Nem lehet hogy enyhe kólikája volt? Van olyan ló, amelynek a stressztől kijön (amit okozhatott a szállítás), meg hát a takarmány se ugyanaz, mint volt. Jártassátok, akár futószáron nézzétek van-e trágya, pisil-e, és igen a doki fontos.
2021. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Deee szerintem enyhe kólikája van vagy volt de ezzel mit lehetne tenni?

Vagy mivel tudnank neki segiteni? Mert ma is elmentem hozza a lovasz mondta h fekudt ma is az oldalan

Kivittem jobb lett a kedve felultem ra ment rendesen de alig akar enni es csak nagyon lassan eszik

2021. febr. 3. 12:42
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és trágyázik és pisil is rendesen
2021. febr. 3. 12:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor egyértelmű, hogy minél hamarabb orvos. Sétáltassátok, futószár, amíg nem kezd el trágyázni, stb. próbálgassátok hátha legel és ha le akar feküdni ne hagyjátok
2021. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy felre olvastad e vagy nem de azt írtam trágyázik rendesen meg pisil is rendesen eszik is csak nem sokat és lassan
2021. febr. 3. 12:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Kólika esetén jártatni kell és dokit hívni, bár ha van trágya, akkor nem biztos, hogy az. Lehet más baja, vagy egyszerűen ilyen fekvős ló. Bár ha valami nem ok, az látszik a szemén is, ránézel és látod ha fájdalma van, vagy szarul van. Mindenesetre nem árt, ha a doki ránéz. Esetleg az előző gazdáját kérdezd meg, hogy ott is sokat feküdt-e. Mondjuk a nemevés aggasztóbb. Nálunk egyszer a szénával volt a gond, máshonnan hoztuk a lovak rá se néztek, pedig nem tűnt rossz minőségűnek. Karámozva mennyit van, ott hogy viselkedik?
2021. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az előző gazdáját is hogy ott mennyit feküdt. Elvileg ott is szeretett pihenni feküdt a szalmán de nem úgy hogy a fejét is lerakta. Eszi a szénát azért csak nem sokat répát is evett de tényleg lassan. A boxban és a karámban olyan letört feje van de ha kimegyek vele szerintem jobban figyel es felemeli a fejet nem csak logatja

Egyebkent kint van reggeltol egeszen sotetedesig karamban

2021. febr. 3. 13:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor marad az orvosi vélemény, de olyat hívj aki látott is lovat nem csak kutyát tud oltani. Szerintem egy állat is lehet depressziós, lehet hiányzik a régi helye. Nálunk az egyik kanca csikója pusztult el az ellés után pár órával. Csórim nagyon odavolt lelkileg, nem is evett, csak komoran állt napokig az egyik sarokban.
2021. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha trágyázás, evés, ivás, pisilés oké nála akkor én nem kólikára tippelnék. (Persze attól még lehet, hogy az a gond.)


Mivel sokat fekszik és nem szívesen eszik, letört ezért mindenképp jelen van valami fájdalom szerintem. Hacsak nem depressziós, ahogy az egyik előző válaszoló mondta. Nem lehet, hogy a lábával/patájával van gond? Az megmagyarázná, hogy miért bágyadt és fekszik sokat.


Lóhoz értő dokit hívjatok, aki átnézi a lovat. Ő biztos segít majd :)

2021. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!