Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a ferde kengyelgumi befele...

Ha a ferde kengyelgumi befele billen akkor az melyik helytelen lábtartásra jó?

Figyelt kérdés
Ha befele billen akkor az az lábujjakkal kifele való rossz lábtartás helyes tartását segíti elő?
2021. febr. 11. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Neme teljesen érthető számomra a kérdésed, kicsit mintha össze vissza fogalmaznál, ha tudod, pontosíts...

Sokáig volt az a gondom, hogy elmondták véletlen se álljon kifelé a lábfejem, akkor már inkább befelé álljon. Így tettem, a lábfejem párhuzamos volt a ló oldalával, nem ferde kengyellel lovagoltam, a bokám kényelmetlen helyzetbe került, egy idő után megszoktam és fájni isk ezdett hosszútávon a bokám. Másik edzőhöz kerültem, aki németországban tanult jórészt lovagolni, illetve voltam még egy híresebbb magyar edzőnél, és mindketten azt mondták, hogy a lábnak enyhén kifelé kell néznie, hogy jobban oda lehessen zárni a vádlit. Hónapokban telt mire folyamatos, tudatos figyeléssel leszoktam a bokám 'görbítéséről', és mostmár nem is fáj. Remélem valamit segítettem, nem tudom pontosan mit takar a kérdésed...

2021. febr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
[link] na szóval van egy ilyen kengyelgumi a kengyelben. Én túlságosan kifelé fordítom alapból a lábfejem, akárhogy is figyelek rá egy idő után mindig visszakerül a kifordított helyzetbe a lábfejem. Egy ilyen kengyelgumi segíthet a rossz lábtartásomon?
2021. febr. 12. 08:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamennyit segíthet, de csak az fog valójában segíteni, ha tudatosan figyelsz rá kitartóan.
2021. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lovagolj sarokérzékeny lovat sarkantyúval, aztán mindjárt megtanulod befordítani a lábfejed🤣 viccet félretéve amúgy a ferde gumi inkább a térdedet segíti odatartani. Nekem is ferde van, de az hátrafelé lejt nem oldalra, az a sarok lenyomásában segít. Szóval marad a tudatos lábtartás. Igazából ha már párhuzamos a ló oldalával, akkor már jó vagy.
2021. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A ferde kengyelgumi befele nézzen/lejtsen, de vigyázz, van hogy fordítva van feltéve a kengyelszíjra. Na az szívás, mert a kengyelszíj meg belülről kifele csavarodjon. Előfordul hogy egy-egy tisztítás után nem a helyére kerül a kengyel, előfordulhat bárkivel, lehet ez zavart össze.

Csak egy észrevétel!

2021. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!