Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teljesen megváltozik...

A kutyám teljesen megváltozik ha séráltatom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél éve fogadtuk örökbe úgyhogy lehet hogy még az előző gazdája tehet róla de fogalmam sincs mivel oldjam meg. Húz a pórázon de ez még a legkevesebb úgy húz hogy nem kap levegőt hallom ahogy nem tud nyelni fröcsög a nyála ha bármi történik elkezd forogni, tolatni és próbálja rágni a pórázt, újjabban arra is rászokott hogy kicsit lelassít és elkezdi harapdálni a lábam nem erősen de azért elég zavaró és mellesleg nem normális. Ezenkívül szerintem úgymond immunis a fájdalomra, mert vettem folytónyakörvet, húzásgátlóhámot de a legkisebb mértékben sem javult, talán a folytónyakörvtől egy kicsit de az is csak azért mert a múltja miatt a nyakán körben nincs szőr és a folytó kidörzsölte, ezért nem is használom már. És teljesen tanácstalan vagyok.

2020. febr. 6. 17:00
1 2
 1/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Próbáld meg a retriever pórázt,nem okoz a kutyának fájdalmat, és könnyebben irányítható vele mert a nyaka felső részén van. Ha meg a pórázt rágni akarja ki kell zökkenteni pl érintéssel, éles hanggal, vagy tiltással.


https://www.youtube.com/watch?v=mdmFXs1lRK4

2020. febr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el kutyasuliba! Legyintgettem rá az elején, de be kell lássam , nagyon szuper! Együtt tanultok, egymáshoz szoktok, és a helytelen viselkedésről is le fog szokni. Amúgy a villanyreszelést is szakember csinálja.
2020. febr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért ilyen, mert erre nevelted. Nyilván nem tudatosan, de ezeket mindig a gazda rakja a kutyába. Mivel nem tudod kezelni, ezért hagyod húzni. Megtanítod neki, hogy ha húz, előrébb jut, eredményt ér el. Ha forog, harap, pláne figyelmet kap és esetleg őrjönghet tovább. Nevelni kellene, tanítani, hogy figyeljen rád és szocializálni kellene rendesen! De másfél évig miért nem nevelted?
2020. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam nevelni igazából úgy tényleg csak 4 hónapja van nálunk mert eddig mamáméknál volt
2020. febr. 6. 18:10
 5/13 anonim ***** válasza:
hogy használtad a fojtót?
2020. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehát több mint egy éven keresztül ráhagytátok, akár megerősítettétek ezt a viselkedést.

Nem immunis a fájdalomra, csak túl nagy ösztönszintbe kerül (rossz szocializáció) és hozzászokott ezekhez az eszközökhöz ( a roszkor és rosszul használat miatt). Tehát el kellene kezdeni rendesen nevelni! Ha már lánc nyakörv, akkor jól használni, pótolni a szocializációt, elkezdeni tanítani, hogy rád figyeljen kint és zárja ki a kulcsingereket!

2020. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nalu k a belvarosban egy no jatssza ezt forditva: a beteg oreg vizslajat poraz nelkul setaltatja az utcan. Enyem staffi es nem kezdemenyez soha verekedest. De az oreg kutya mindig morog ra meg kostolgatja. Ezek utan persze,h visszatamad az enyem,ha odaereszti a no. Mi porazon setalunk. Ertheteten ,mit vaganykodik a gazdaja. Minek kell az oreg agressziv vwrwkedest kezdemenyezo kutyat poraz nelkul setaltatni. .....
2020. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kutyasuliban tanítják, hogy ha húz akkor hátraarc és kezdj el a másik irányba sétálni, rántsd a kutyát magaddal. Ha repül az sem baj. Lehet, hogy alkalmanként százszor kell majd így fordulgatnod mint egy hülye de előbb utóbb meg fogja érteni, hogy nem ő irányít és téged kell követnie. A kutyasulit én is javaslom egyébként vagy egy egyéni trénert.
2020. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Kutyasulitol meg trenertol agresszivak lesznek a kutyak. Tolunk is 50 ezret elszedtek es agressziv lett 2 akalom utam az elotte barany kategoriaju kutyam. Ki kellett rugnunk az oktatot.


Azota honaok alatt ujratanitottam mindent neki kinlodasok aran.


Setaljatok egyutt szepen setalo kutya baratjaval . Utanozni fogja.


Jutfalattal(fustolt hal/nyers marhahus felkockazva picire,ilyen kategoria nem tap meg egyeb szemetek) viszed ovtaskaban es a kezeddel az orranal fogva vezeted a falattal.


Ha mar 1-1,5 eves,vigyed futni. Az egyutt futas klasszisokkal megnoveli a tekintelyed!!! Hatvanyozottan szofogadobb lesz a kiados futas utan. Lassu kocogas is megteszi!!! (Caesar milan is igy oktatja a problemasnak gondolt kutyat!!)


Tartsd be a sorrendisegi szabalyokat

Fennel:Kutyapszichologia c konyve ingen fennt van neten(etologus tudos a szerzo!!!)

2020. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Falat

Testmozgas

Szigoruan betartott sorrendisegi szabalyok


Minden kutyanal oriasi pozit valtozast hoznak!!


A nadragharapdalas a km hiany futasban merve!!!


Nagy vastag puha nyakorvet tegyel passzentosan a fule ala kozvetlen. Lenyeg,h ne a kidorzsolt teruletre.


Minden seta kozben legyenek gyakorlando parancs szavak es mezjelek.Akar ujat is tanits.

Mehetunk,allj,jobbra,balra,mehetsz,egyenesen,”

Lassabban,gyorsabban

Ugyanezeket idegen nyelven is tanitsd meg

Kezjelekkel is

A sok tanulastol jobban fog kotodni hozzad a kutya es jol lefoglalod ,kevesebb hulyeseget csinal(nadragrangatas)


Ha kel,minden aeta elott meditallj. A kutya atveszi a lelkiallapotod!! Ha ideges vagy vagy veszekedtel elotte,rakoncatlanabb lesz!!! Tapasztalat.


A te lelki kiegyensulyozottsagod az alapveto fontossagu. A falkavezer maga iztos,nyugodt,minden helyzetet nyugodtan magabiztosan megold. Nem karomkodik,orditozik. Jo szervezo,a biztonsagot tartja szem elott. Biztositja az etelt a kutyanak a vizst es a meleg lakast (ha kirakod a kertbe,sose fog falkavezernek tekinteni vagy tisztelni...)

2020. febr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!