Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem eszik reggel a lovam! Mit...

Nem eszik reggel a lovam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lovam amit tavaly júniusban vásároltam jelenleg nem hajlandó reggel megenni az abrakot! Tudni kell a lóról, hogy versenyzett... és én is versenyezni fogok vele. Most tavasszal, már februárbam kezdtem vele ismét edzeni. Télen pihent, úgyhogy nem is volt vele gond... A lényegre térek. Az a baj, hogy reggel nem hajlandó megenni semmilyen abrakot. Nálunk a lovak napi háromszor kapnak enni. Reggel hétkor mivel még, hogy hatkor eléggé sötét van, de amúgy nyári időszámításban hatkor kapnak. Szóval reggel kapnak hétkor, utána délben majd este 5:00-kor. Nos el kell, hogy mondjam az én lovam az nem kap délben abrakot, azért mert ő kint van a karámban 10:30-tól délután 5:00 óráig, és nem tudom kivenni a karámból, mivel annyira függ a többi lótól, annyira össze vannak szokva, hogy ha őt kiveszem a karámból a többi lótól, akkor bent a boxban nyerít, meg cirkuszol meg ideges, leizzad, úgyhogy ezt nem bírom vele megcsinálni, hogy ő délben eszik abrakot, más lóval ellentétben.Szóval ezért úgy oldottuk meg, hogy este 21:00-kor kap kaját. (a dél helyett, de persze d.u 17:00kor kap még előtte) Szóval az a probléma hogy délután mindent megeszik, mindent amit lát, de ez így nem jó....Szóval hogy délután ötkor eszik, de napközben semmit... D.e semmi csak délután... Ez így nincs rendjén. Eleinte megette reggel, de most hogy heti háromszor lovagolom... Nem kap semmi extra nehéz edzést, de neki lehet hogy ez annyira nagy valami, nem tudom, de szerintem amúgy nem mert csak üget, meg lassú vágtában megy egy picit...úgyhogy semmi komoly...Őszintén mi kőműves fanglival mérjük az abrakot nekik. Kap ló koncentrátot, tehát ezt a granulátumosat, 3 fanglit. Ennek eleve nagyobb az energiatartalma.. Akkor délután ötkor, négy fangli áztatott árpa-zab keveréket áztatva, este kilenckor pedig ismét négy fangli keveréket... meg ilyen fekete zab,vitaminok, műzli..meg ropantott takarmányok,....szója.. Szóval ilyen müzli dolgokat kap. Szerintem ezt így mindenki gondolhatja, hogy eléggé nagy probléma, ha a ló nem eszik reggel csak így estefelé...

Valaki segítene ebben hogy mit csináljak? Hozzá tenném, hogy fűszéna és lucerna mindig előtte van, de nem eszik sokat...Féregtlenitve, fogai rendben. Nem fáj semmi neki..A ló egy elég magas, jól izmolt magyar sportló. Próbáltam, hogy este még se egye meg azt a sok mennyiséget, levettem az abrakját, de nem vált be. Nem eszik reggel. Ha nem enne d.u semmit, ő akkor sem enne reggel...



2021. febr. 24. 09:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Magas a ló, 175 cm, attól függetlenül 75%-ban telivérezett.
2021. febr. 24. 11:07
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én értelek hogy egy terepes lónak ez semmi, de a leírásodban egy büdös szó nem esett arról, hogy távlovaglásban versenyzik, és nem akármi másban, csak utána írtad. Na most a lovak 6 km terepen feltétlen fizikailag fáradnak el, az komoly munka fejben is. Tehát nem semmi munka a terep, főleg hogy nem tudtuk, hogy ennyire hozzá van szokva, de nyugodt szívvel pontozz le mindenkit.
2021. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Távloviban a 6 km az semmi még csak el se fárad igazán, még akkor se ha heti 3x megy. Gondolj bele van olyan ember aki naponta fut 5-öt átlag 40 perc alatt. Távlovas bértartónk alapozó időszakban ment heti 3x 10-15 km-eket változó terepen, volt, hogy csak dombra fel-le mászatott, de volt amikor a tempóra ment.

Az edzéstervedhez kell igazítani az abrakot és a délutáni meg az esti etetés nagyon közel van egymáshoz. Jó a két abrak, de az egyik legyen reggel, a másik este (az 17 óra erősen délután), ha kimarad a vacsora, majd eszik reggelit. Amúgy jó kicsi a fánglitok, nálam az 1= 1púpos, és az legalább 1 kiló is, ha zabról van szó.

A nálunk a távló az alábbi kapta: reggel-este 1 púpos fángli roppantott zab, egy csapott fángli táp, 2 marék vörösliszt, 1 marék takarmányszotyi vagy 1 deci olaj, nyáron fokhagyma granulátum 4 evőkanál. És ez az alapozó időszak volt, verseny időszakban, meg amikor többet ment, akkor délben is megkapta ezt a menüt. Ráadásul egy kis shagya arab volt, az is tiszta csonti volt, igaz izmos, de vékony, ott is néztek mindent, hogy mi az oka, de azt mondta a doki, hogy ilyen genetikája. Jah és emellett folyamat legelőn volt, plusz korlátlan széna. Ment is mint a távirat, jó kondija volt.


Azért ne csak terepen eddz vele, kell neki ugyanúgy az idomító munka.

2021. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Rendben! Értettem! Nem írtam oda a távlovaglást. Ezért elnézést kérek. Le veszem az abrakot, amíg nem kap napi szinten való munkát a ló. Állatorvos a fogait rendezte. Lehet kellene ki vizsgáltatni, hogy mi is a gond, hogy ennyi takarmány ellenére sem tud "meghízni". De az itteni állatorvosok nem is foglalkoznak vele. Megjegyzem ez Szerbia. A covidos helyzet miatt nem is tudok az országba hívni szakembert. De köszönöm szépen a segítséget!
2021. febr. 24. 15:40
 15/15 anonim válasza:
Próbáljatok együtt enni ! Nem mondom, hogy ugyanazt, de valami hasonlót... Meglátod kedvet kap a reggelizéshez !
2023. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!