Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire nehéz/sok idő úgy...

Mennyire nehéz/sok idő úgy megtanulni lovagolni, hogy díjugrató versenyeken lehessen jó eredményeket elérni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de a díjugratók már kiskoruk óta lovagolnak. Na meg nem mindegy, hogy mennyire van érzéked hozzá.
2021. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Hát azért a jó eredmény nem egyenlő a jó tudással. Ha van egy profi, tapasztalt lovad könnyen érhetsz el sokkal kevesebb tudással eredményeket. Ha megnézed a magyar lovasokat, a 90%uk főleg akik 130 cm alatt versenyeznek csak hajkurásszák a lovat.
2021. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki komolyabban versenyzik az elég korán kezdi, de amúgy minden a pénztársán múlik. Megtanulni fenntmaradni a lovon kb 0,5-1 év mindhárom jármodban, ha kellő intenzitással jársz egy jó edzőhöz. Igazából nagyon sok minden a pénztárcán múlik, ha van pénzed, akkor tudsz akár heti 4x is edzésre járni, illetve 3 milláért alád tesznek egy "automata lovat" és már ki is nézhet egy jobb eredmény. Ha nincs lóvé, akkor jön a tehetség is, meg a rengeteg munka, akkor az ember kénytelen megtanulni rendesen lovagolni, egy nem automata lóval is el kell bírni, illetve kérdés mi a jó eredmény. Ha te csak a dobogót látod és az első 15-20ba sem vagy benne sokszor, akkor csalódás lesz az egész, de ha magadhoz képest nézed mindig a dolgokat, akkor érezheted a fejlődést.

Meg elég nehéz felvenni azokkal a versenyt, akik ebbe születnek bele.

2021. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly rajt vizsgáztam,idén nemzetkozi versenyeken indulok,halistennek egész eredményesen,illetve sikerült b keret válogatottba kerülnom,ehhez viszont tenyleg nagyon sok lovaglás és versenyzés kell,illetve egy igen profi edzo,aki otthton is nagyon nehéz pályákat épít,és menedzsel teged és a lovaid is. Illetve minnel több lóval kell versenyezni. Nekem egy saját lovam van,de néha többet is lovagolok vagy versenyzem veluk
2021. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!