Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért reagálhat így néha...

Miért reagálhat így néha vágtába ugratáskor?

Figyelt kérdés
Ugye belső láb a hevedernél, külső láb pedig a heveder mögött. Na most általában gond nélkül beugrik a ló helyes lábra, viszont előfordul, hogy amint a külső lábam hozzáér, elkezd befele húzódni, mintha a láb elől futna. Nem tartom meg eléggé a külső szárat? Vagy a belső csizma kevés? Egyszer vágtában csinálta ezt nagyobb lendületből és elég csúnyát estem. Az utolsó pár alkalommal is párszor eljátszotta és kipróbáltam, hogy a külső csizmát nem használom és így is beugrott csak a belső csizmára, rövid szárra. Iskola ló, elég automata. De egy másik ló is csinálta ezt egyszer alattam, bár ő inkább vállán szeret menni, ha én ülök rajta.

2021. ápr. 11. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye belső láb a hevedernél, külső láb pedig a heveder mögött."

Belső láb a heveder mögött nem sokkal, külső láb kb egy tenyérnyivel hátrébb, de igen, a külső van hátrébb.

"a külső lábam hozzáér, elkezd befele húzódni, mintha a láb elől futna"

Jó jel lenne, ha nyomásra menne arrébb, de ha csak érintésre, az az idomítatlanság jele, vagy fájhat neki valamije.

"De egy másik ló is csinálta ezt egyszer alattam, bár ő inkább vállán szeret menni, ha én ülök rajta."

Tanuló lovas vagy, és nehéz megtanulni a lovat levenni a válláról, de ez egy nagyon fontos dolog. Remélem igyekeznek neked megtanítani ezeket.


A legfontosabb dolog, amire figyelned kell, hogy méllyen ülj a nyeregben, ne engedd előre a súlypontodat mert a ló amelyik érzékeny a csizmára fogja magát és kipördül alólad, ilyenből is elég csúnyát eshetsz. Olyan lovakon kéne ülnöd, akik teljesen elfogadják a csizmát, azaz hagyják, hogy rátedd az oldalára anélkül hogy ellépne tőle, és csak az erősebb nyomásra kezdene el ellépni, a lábkontaktustól pedig felengedi és tömörödni, bár ezek még távoli fogalmak neked.


Szívesen segítenék, de így látatlanban nem tudom értelmezni pontosan honnan is ered a probléma, ha van erről felvételed, szívesen megnézni, küldd el privátba.

2021. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Egyébként még egy kérdés, edző/oktató mit mondott amikor őt kérdezted erről? HA még nem kérdezted, ez kéne legyen az első.
2021. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem feltétlen lovaglási hiba lesz ez, hanem belovaglási/"nevelési".
2021. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az edzőm a vállán lovagláshoz szólt hozzá annyit, hogy kevés a csizma, azért megy a vállán.

Ezt a vágtába ugratós dolgot nem tudom, hogy észrevette-e, én még kimondottan nem szóltam neki, csak párszor fordult elő, viszont most elkezdtem rajta gondolkozni, hogy mikor kezd el befele rohanni, és összeraktm a képet, hogy a külső csizmával van összefüggésben.

Erről a mozzanatról nincs videóm, de megkérek valakit, hogy álljon lesben, hogy ha még csinálja, akkor legyen megörökítve.

2021. ápr. 11. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a több csizma mellett még rengeteg segítség kéne hozzájáruljon ahhoz esettől függően, hogy ne menjen a vállán. Alapvetően már a vágtabeugratás felvétele is hasznos lehet :)

1,2 voltam

2021. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!