Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Problémáim vannak a bértartómm...

Problémáim vannak a bértartómmal, hogyan közöljem?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, reggel kimegy néha 7 kor, de a lovak elé csak délután dob szalmát! Többször is mondtam, nem érdekel a saját lovaival mit etet, de az enyémnek legyen szíves szénát adni, ha már fizetem. Minden nap kimegyek délután, de a munkám miatt, csak délutánonként, ilyenkor csak azt eszi amit adtam Neki. Víz is éppen, hogy van előtte néha. Ganézás stb már nem is lényeges.

Rendes beállója nincsen, csak egy raklap bódé, amkt nagy könyörgésre fejezett csak be, hogy legalább az eső elől be tudjon állni. Havi 45-öt fizetek. De ha a megbeszélt dátumnál csak egy napot is kések, felhív nem-e felejtettem el.

A hely maga jó lenne, nincsenek röhögcsélő lovas lánykák(tisztelet a kivételnek), nem átjáróház, jó helyen van. Mit mondhatnék Neki? Arra gondoltam, ha már úgy is Én rendezem a lovat, csak a kajára fizetnék. Ez korrekt kérés lenne? Ja és nem lovarda.



2021. ápr. 21. 11:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, hogy az ember nem viszi alapból Sz@r helyre a lovát, nálunk is évekig rendben volt minden (ok, hogy nincs fedeles, meg csil-vili öltöző, meg stb, ezeket nyiván tudtam amikor odamentem, de nincs is rá ígényem és nem is fizetnék szivesen olyan szolgáltatásokért amit nem használok ki). Több év alatt pofátlanodnak el a tulajok. És valóban drága a takarmány, de nonsense, hogy 40-50 ezerbe egyes tulajok szerint már a napi normál szénaadag se férjen bele (15 ezer egy nagy körbála kb)...Persze lehet árat emelni ami aztán a bértartónak vagy megéri és marad vagy nem és elmegy, meg befejezni is a bértatrást, ha már elege van/nem éri meg neki csak ezeket időben és normáisan is lehet/ kell (!) közölni szerintem a tartóval aki adott esetben évek óta becsületesen fzet, nem úgy, hogy "megunatm" lesz@rom a lovad, és vedd észre magad...
2021. ápr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én keresnék egy másik helyet. Te fizeted, ő meg lássa el a dolgát. Volt, hogy mi is csak este ganéztunk vagy munka után, de napi 2x mindig kaptak nálunk a lovak enni abrakot, szénát+ legelőn voltak egész nap. Amúgy ezért kéne bértartási szerződést írni és ha nem teljesülnek a feltételek, amiért fizetsz, akkor legyen jogalap az egyezkedésre, pl akkor csak félhavi díjat fizetsz ki vagy felmondási idő nélkül viszed is a lovat.

De a "rendes" lovardákba se megy mindig rendben, haverom vitt ki plusz tápot a lovának, ki is számolta, hogy hány napra elég, meg mikor kellene látszódnia, hogy hat. Csak hogy nem történt semmi, mint kiderült az ő lova egy szemet nem kapott belőle, bezzeg a tulaj lovai....

2021. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem a pénzel van a bajom. Akkor pontosítok. 3 éve, mikor ide hoztam, minden rendben volt, az utóbbi egy év ilyen. Tömeghelyekkel sajnos nincs jóban a lovam, akárhányszor ménesben volt, egy merő seb volt a teste, leépült. Az istállóban röhögcsélő, futkosó emberektől, meg egyenesen ingerült lett, a rossz múltja miatt. Itt eddig hárman voltak. Mióta megérkezett a család negyedik lova, elszabadult a pokol. Volt tágas beállója a lovamnak, az volt ígérve kap rendes beállót, és úgy válaszjuk el a többiektől. Ebből lett a bódé. Hozzáteszem, igaz, hogy messzebbre kellene vinni, de az azt jelentené, hogy ki a megyéből, mert akárhány helyet megnéztem, ugyan az a helyzet. (KEM megye). A kérdésem arra irányult, mennyire korrekt a kérésem, miszerint ha Én rendezem a lovat (ami tök oké) akkor csak a kajáját fizetem ki. Ami csak a széna, mert az elején megegyezett árpát is már Én veszem...
2021. ápr. 21. 21:36
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen sejtettem az mint nálunk csak pár év múlva jött a baj. Megpróbálhodés jogos lenne de vsz meg ő fog felháborodni...
2021. ápr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mert akkor ugye nincs haszna a dolgon...
2021. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia! Hát ez azért érdekes kérdés, mert akkor azt mondod Te etetnéd, itatnád és csak a szénát fizetnéd a tulajnak? Trágyáznál is? Akkor ő kvázi szivességből megengedné, hogy ott legyen. Ezt szerintem csak jóbarátnak.

A széna amúgy kb 30eFt havonta egy lóra ha kap rendesen. Nem lesz olcsóbb. A víz kútból van? villany, ilyesmi... De meg is kérdezheted egyenesen, hogy gondolja ő?

Másik kérdés, a Tied most el van különítve a többitől? A többiek egyben vannak? Értem, hogy csupa seb meg minden ha ménesbe teszed, de lovak közt is vannak különbségek, ha kevés ló közé teszed és bőven sok helyre kapják a kaját akkor is probléma? Etetés mondjuk fontos, sebek eleinte sajnos vannak, bár normál lovaknál azért nem szokott gázos lenni (ja olyan környezetben ahol nincs sok kiálló éles sarok). Egyém fél évig szőrhiányos volt min 4-5 helyen. Ha együtt lenne a többivel akkor mehetne a régi beállóba? (az mennyi lóra elég?) Egy beálló (lebetonozott cölöpök+tető, oldalt deszka) nem két fillér és sok munka ám. Mai árakkal, ha nem magad csinálod millióba is lehet.

Egy beszélgetéstől nem fogja kisangyalként etetni,de esetleg megkérdezheted mi a gond. Ha ide ki tudsz járni sűrűn és eteted, itatod az jó, mert akkor van neki kaja, rá van nézve. Közben persze keresgélj, de ilyen árban sztem nagyon nehéz jó helyet találni. A messzebb azért is gond mert nem tudsz kimenni és akkor még rosszabb helyzetbe is kerülhet - hacsaknem tündéri megbízható tulajhoz adod. A kijárás is pénz nem csak idő sajnos. Hát sok szerencsét!

2021. ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!