Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kezdünk ugrani?

Mikor kezdünk ugrani?

Figyelt kérdés
Kb fél éve lovagolok heti 2x előtte egy rosszab lovardába jártam ahol sétáltunk néha ügettünk de fél éve elkezdtem járni egy másik helyre és a második órán már vágtázta. Sose voltam futószáron, az ülésem elég stabil, most egy 5 éves lovon lovagolok nagyon sokszor megilyed elvágtazik de még sose estem le. Minden órán vágtázunk és szerintem egész jól megy. Az lenne a kérdésem, hogy ti mikor kezdtetek el ugrani, nyilván kissebb akadályra gondolok.

2021. máj. 3. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem magadtól állítod, hogy stabil az ülésed, hanem az edződ mondja.

Akkor kezdenék el valakit ugratni tanítani, amikor az alapvető idomító feladatokat elsajátította, mint a combravaló engedés (lépésben, ügetésben), jó befolyással van a lóra, stabil az ülése, jó a szárkezelése, elegendő a csizmája, megvan a kellő egyensúlya. Heti 2xi lovaglással nem hiszem, hogy eljutottál volna erre a szintre, de elég sok mindentől függ, mennyi időbe telik egy lovasnak eljutni ide. Voltak korábban ilyen kérdések. Idemásolok egyet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__11022279-menn..

Itt a 3mas válaszoló voltam.

2021. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

'megijed


ez nem idő függő, hanem ha minden jármódban biztos az ülésed, biztosan tudod irányítani a lovat és megy a könnyített ülés. Én olyan 8/9 évesen kezdtem

2021. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt a biztos ülést 5 perc alatt le lehet tesztelni, futószáron kengyel és szárfogás nélküli mindhárom jármódban. Hozzám is került olyan lovas, aki stabilnak látszott, meg fentmaradt, ha úgy volt, csak akkor volt meghalva, mikor elvettem tőle a szárat és a kengyelt, mert jó volt a sejtésem, hogy a szárba kapaszkodik, csak mivel egy betonszájú lovon ült annyira nem volt feltűnő.

Ugrani majd akkor érdemes elkezdeni, ha tudod irányítani a lovat mindhárom jármódban, tudod mi az ugrásváltás, tudod finoman mérsékelni és fokozni a tempót, szabadon se okoz problémát a kengyel nélküli lovaglás, független és helyes az ülésed.

2021. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam, hogy már el kell kezdenem ugrani csak kiváncsi voltam hogy kb mikor szokták. Ügetni és vágtázni is szoktunk kengyel nélkül és volt már olyan hogy ügetésbe szár nélkül irányítottam a lovat. Combra való engedést és ugrásváltást még nem csinálunk.
2021. máj. 3. 21:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el métert bárki megugrik, aki kicsit is tud lovagolni és stabilabb az ülése. Viszont én többre tartom, aki kicsit idomítani is tud, aki egy nem automata lovon is elvan, korrektül szárra tud lovagolni, esetleg elcseszett lovat korrigálni. Az ugrásnál is nem egy-egy akadályon nehéz átmenni, hanem egy 10-12 ugrásos pályát korrektül meglovagolni, jó alaptampóban, esetleg technikásabb vonalvezetéssel.
2021. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó edző szerintem nem akkor kezd ugróedzéseket tartani és ugrani tanítani, amikor a gyerek fent marad a lovon, hanem amikor befolyásolja is a lovat. Nagy különbség. Én például 6-7 éve lovagoltam, amikor először ugrottam, és általában mások is ennyi idő után szoktak. Legtöbb iskolalovon nem lehet ugrani, csak ha saját lovon lovagolsz, vagy luxuslovasisklában vagy. Még sok időd van tanulni, addig vágtában sokat csináljatok nagyköröket, 3 ívű kígyóvonalakat, féllovardákat, sok felvételt, aztán alap idomító feladatokat, és ha tökéletesen megy, és a ló is megfelelő, akkor már csak az edződet kell megkérned, hogy tartson neked ugróedzést.
2021. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mikor az akadály elé érünk.
2021. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!