Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles bértartás?

Feles bértartás?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a feles bértartásról? Tudom hogy vannak hátrányai előnyei. Elsősorban saját tapasztalatot szeretnék, de bármit írhattok. Az is érdekelne hogy milyen szinten kell ahhoz lenni hogy "érdemes" legyen feles bértartást vállalni. Kell e ismerni a másik bértartót és, hogy hogy megy ez?

2021. máj. 4. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Amikor sport célú felestartásról van szó, egészen addig érdemes az egyik félnek, amíg a másik több tudással rendelkezik nála, jobban lovagol. Az utóbbi félnek maximum anyagilag vagy időügyileg lehet előnyös a bértartás, amúgy elég bosszantó lehet minden 3. nap összekaparni a lovat a másik után.
2021. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most felesbértartó vagyok, de nem az enyém a ló, csak a tulajdonosnak nincs ideje se pénze rá. Nekem kedvező ez, jól kijövünk egymással, és így tanulok, ha majd saját lovam lesz. Az én saját lovamat nem adnám ki (ha lesz), mert nehéz megbízható embert találni, és nem akarom, hogy elrontsák a lovamat.
2021. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
3 vagyok: Szerintem egy alap tudás kell azért, mert nem biztos (vagy nem tudom), hogy edzővel fogsz-e mindig lovagolni, és jó, ha egyedül is el tudod lovagolni a lovat. Általában a lótulajdonos választ ki valakit, amihez nem árt ha jó ismerőseid vannak. Engem is megkérdezett, hogy akarom el lovagolni a lovát, és leszek-e felesbértartó.
2021. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy melyik oldalon vagy, akinek a lova van, vagy aki betársul. Akié a ló az diktál, hiszen ő dolgozott vele eddig ő ismeri. Ha nincs akkora tudásod, akkor edző szükséges lehet, de jó, ha közel azonos szinten vagytok vagy jobb vagy. Aztán kell egy mindenre kiterjedő szerződés, fontos, hogy a felek ismerjék egymást, ki hogyan áll a lóhoz és milyen felelősségérzete van. Sok rémsztorit hallani, hogy a beszálló fél kárt csinált, majd felszívódott.

Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy nem vállanám be. Minden szituáció más és más, nincs erre egy séma, de ha már felestartót keresnék, tuti hogy megkövetelnék egy szintet a másik lovastól, szóval tudjon önállóan is dolgozni, bánni a lóval.

2021. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

sztem nem feltétlenül ördögtől való, régen, fiatalabb bérlovas koromban pl nem lett volna rossz egy ilyen lehetőség. Mégiscsak valamennyire saját ló, és több benne a fejlődési lehetőség. Nagyon sok múlik a lovon és a tulajon is (ha Te lennél a feles) - én voltam rövidebb ideig felestartó, nem volt rossz, nekem bejött, tulajt nem ismertem előtte, párszor találkoztunk, szimpi volt amúgy, de ugye nem egyszerre jártunk. Az edzővel kellett egyeztetni, vele lehetett lovagolni csak, ez kicsit túl kötött volt nekem, de megértettem, hogy ismeretlenül csakúgy nem engednek a lóra. Ilyesmit lehet szervezni szerintem, az edző sokat tud segíteni ilyenkor.

Hm milyen szinten? Ha már unod a bérlovakat szeritnem akkor érdemes tán, vagy versenyezni szeretnél, esetleg ugrani.

2021. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!