Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles tartás megérné?

Feles tartás megérné?

Figyelt kérdés

Pest megye


Ha valaki ebben gondolkozik írhat is akár.



2018. ápr. 1. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt már egy ilyen kérdés, akkor valaki nagyon szépen elmagyarázta, hogy miért NEM éri meg, miért rossz ötlet, megpróbálom neked visszakeresni!
2018. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet. Ismerőssel is necces, de kicsit durva hasonlattal élve, a bugyidat sem adod kölcsön egy idegennek.

A ló érzékeny állat, mert az űrből jött a macskák után. VAgy együtt velük, a fene se tudja, de mindkét állatnak rengeteg érthetetlen dolga van.

Nagyon meg kell nézni ki az akit ráültetsz, könnyen elcseszheti annak a munkának minden eredményét amit te elértél már a lovaddal. Szinte castingolni kell,(bemondhatja hogy ő az L-es díjlovas programot biztosan tudja, de közben 3 beugratásból kétszer ellenvágtáztatja a lovat) ha tényleg nincs ismerős, és tényleg nem tudod beiktatni a ló mozgatását. Utána meg kell kérdezni a tartó helyet (ha nem egy közlovarda, de ott is illik szólni) hogy elviselik-e, hogy más jár a lovadhoz.

Eztán nagyon alapos szerződést kell(!!!!) írni, ki milyen hányadát állja a költségeknek, ki mit használhat, (Én azt csináltam, hogy saját ápolócuccot vettem, elsősegélydobozt, nem a meglévőt használtam) milyen kantár,sártenger által elnyelt kötőféket ki pótolja, nyereg ha tönkremegy ki javítja, patkolás, orvos, etc. No és persze mire lehet használni a lovat. csak ő lovagolhat, ülhet rá más is, versenyezhet-e vele, ha igen milyen szinteken,milyen szakágban, tereplovaglás...egyszóval minden fontos dolgot bele kell foglalni egy, kettő vagy három (több) szabványos A4-es papírba. Legjobb ha a pataplusz lovasjogászokat is megkérdezed, segítenek szerződést írni.


DE!

Lehet hogy van egy, már -már Alkotmány-értékű szerződésed, de ezt ellenőrizni is kell, hogy betartja-e. pl. ha nem ültethet fel senkit magán kívül, akkor ellenőrizni sem árt néha, hogy mondjuk nem tart-e privát lovaglóóárakat a a családja gyerekeinek. Akik heten vannak. ÉS mindenki lovagolni akar.


Szóval sezrintem erősen gondold át, kelj fel korábban, feküdj le később, ha lehet, ne add más feneke alá a lovadat. Ha nem muszáj.

2018. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!