Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vennétek lovat?

Hogyan vennétek lovat?

Figyelt kérdés
Ti inkább a lovardából egy ismert lovat vagy az interneten egy megbízható személytől vennétek/vettetek lovat? A lovardából úgy értem, hogy egy iskolalovat akin lovagoltok

2021. máj. 5. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Iskola lovat soha semmi pénzért nem vennék, ha fejlődni akarok.
2021. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is eldönteném, mire kellene a ló.
2021. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se vennék iskolalovat, bár hozzáteszem bevált lovat nem is nagyon adnak el, hiszen külön vizsga van neki, meg baromi sok munka, hogy jó tanító ló legyen.

Akkor már inkább megbízható helyről, magánszemélytől, ahol szeretetben volt és foglalkoztak vele, aki ismeri a lovat és a képességeit. Kupectől csak nagyon végszükség esetén és csak 3 másik hozzáértővel, mert van, hogy egy ló ott pár órán belül gazdát cserél.

2021. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sssaszem ***** válasza:
36%
Kedves első válaszoló! Miért nem vennél iskolalovat? Nem jó? Pont, hogy kezdőnek jó. Indokold meg, hogy miért nem vennél sosem iskolalovat? Mert lusták?
2021. máj. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem iskolalóval sokat lehetne fejlődni, de ha majd magasabb szinten is szeretnél lovagolni arra nem lesz alkalmas. (ugratás, díjlovaglás, western)
2021. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sssaszem az iskolalovak befásultak, nehéz őket idomítani, öntörvényűek, mert nekik az a feladat, hogy kövesse az előtte haladó lovat, amit nagyon is jól csinálnak, és addig tökéletes amíg az ülést tanulod meg, meg a mozgást, viszont a lovat kezelni, irányítani soha az életbe nem tanulod meg rajtuk, főleg ha te vagy a sorban a sokadik személy.


Kezdőnek alapból nem veszünk lovat, ő még lovagoljon csak az iskola lovakon, hogy szokja lovakat, tanuljon és minél több lovat kipróbálhasson.


Haladóknak szokás lovat venni akik a nagyon alapokkal már tisztában vannak. Nekik meg már kevés egy iskola ló, sőt sok bosszúságot is okozna.


Iskola ló a lovardákba való, hogy a befásultságukkal segítsék a nagyon kezdőket vagy nagyon haladóknak akik szeretik a kihívásokat.


Ültem lenyugdíjazott iskola lovon. Az volt neki az első, hogy meglátta a pályán a másik lovat, már vitt volna oda, hogy neki az a dolga pedig már 3-4 éve csak a legelőn állt, annyira megmaradt benne a feladata, hogy még most is azt csinálná.

Vágta munkánál én még nem akartam vele vágtázni, hisz öreg, melegedjen be rendesen. De amint elkezdett vágtázni a másik ló ő már rögtön lépésből minden kérés nélkül beugrott, mert ő úgy tudja neki ezt kell, ez a feladata. És erről leszoktatni egy lovat nagyon nehéz.

Őt már nem piszkáljul emiatt, hamar megadja magát mert már lassan 30 éves lesz és beletörődik a kérésembe.

De egy még fiatal lovat aki ereje teljében van hát egy kezdő soha az életbe nem fog tudni erről leszoktatni. Egy ex iskola ló úgy fogja vinni a többi után, mint egy zsákot.

2021. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nem volt ilyesmi az iskolalóval akin lovagoltam. Ő tudott egyedül is menni még hogyha a másik lovak egymást követték őt simán lehetett vezetni. Most a volt iskolaló díjlovagló paci lett.

Szerintem nem ilyen rossz a helyzet de persze lótól, életkortól is függ.

2021. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sssaszem ***** válasza:
50%
Kedves utolsó! Egy iskolaló is tud menni, ha jól nevelik, idomítják. Csak foglalkozni kell velük.
2021. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!