Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik még olyan lovarda ami...

Létezik még olyan lovarda ami nincs tele gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Már a harmadik helyen tanulok lovagolni (költözés miatt váltogattam), és most végre van rá lehetőségem, hogy többet legyek a lovak között, megtanuljam a velük kapcsolatos dolgokat. Viszont, iszonyatosan irritálnak a gyerekek. Az előző két lovardában is ez volt, gondoltam, hogy most ez egy kisebb és kevésbé ismertebb lovarda, itt majd kevesebben lesznek, de tévedtem. Mindig ugyanaz. Még le sem szállok a lóról konkrétan, de már fogják a szárat és cibálják el a lovat lenyergelni. Mikor edzeni vagyok, a karámra támaszkodva néznek befelé, és minden egyes mozdulatom és hibám lesik, vagy közbeszólnak. Mikor sikerül nagy nehezen leráznom őket, és csutakolom a lovat, akkor is állnak az istálló előtt és lesnek be rám. Mielőtt a lovardába érek, lehetőségem sincs, hogy magamnak nyergeljem és kantározzam fel a lovat, mert már ők rég megteszik. Már az edzőnél tettem erre panaszt, azt mondja ezzel nem nagyon tud mit kezdeni. Én is mindig kinyitom a szám, és odaszólok a gyerekeknek, hogy ne, én akarom ezt meg ezt csinálni, vagy az edzőmmel akarom, és volt hogy sírás lett a vége (a gyerek részéről, nyilván).

Most már tényleg kezd elegem lenni, hogy mindig a sarkamban loholnak, mindig mindent helyettem akarnak megcsinálni, így soha az életben nem tudom normálisan megtanulni a lótartás alapjait. Olyan nem létezik, hogy gyerekmentes lovarda, ugye?



21/L



2021. máj. 9. 16:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Igen, létezik. Én is egy ilyen helyre járok, csak 16/17+ osok vannak itt.

Amúgy ilyen durva esettel nem találkoztam amilyet te mondasz, ahol vannak is gyerekek nem szokott ilyen durva lenni, hanem nekik is segíteni kell általában, elvannak foglalva magukkal, és megkérdezik segítsenek-e. Ha valamelyik olyan nyomulós azt meg az oktató lerendezi általában.

2021. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy #1. Én már arra is gondoltam, hogy elmegyek inkább egy magánszemélyhez lovagolni, aki oktat, és hagyom a lovardákat.
2021. máj. 9. 16:50
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Azért azzal óvatosan.. mármint ha helyesen akarsz lovagolni tanulni..
2021. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez a másik gondom sajnos, hogy ott nem szakképzett emberek tanítanak. Mindenesetre, nézelődök még a környékemen, és keresek más lovardákat, hátha egyszer egy jó helyen kötök ki.
2021. máj. 9. 17:01
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos abban a lovardában is ez/hasonló a helyzet, ahová járok. Tele van alsóssal és felsőssel, míg gimissel, illetve egyetemistával már csak nagyon elvétve találkozni itt, sőt szinte sosem. És most megint nagyon sok új gyerek jött ide, de ők is épphogy felsősök..

Elcibálós eset még nem volt, itt mindig az első lovas nyergel fel, az utolsó pedig le. Viszont az jelen van, hogy csutakolok, nyergelek, ők meg ott állnak körülöttem, én kerülgetem őket, mert még arrébb sem mennek. Ami viszont mérföldekkel jobban zavar az az, hogy lovagolnak 1 órát, de kint töltenek pluszban még vagy 4-et és ott bandáznak a pálya szélén. Kiabálnak, hangosan röhögnek, sunnyogva kritizálják, kibeszélik az épp pályán lévőt, néha futkosnak is. A ló is csak ideges lesz tőle, én is, de sosem veszik magukat észre, és akkor jön a mélypont, amikor az edző is kiül melléjük..

Régebben még én is írtam ki erről kérdést (másik témakörben), és a válaszokból ítélve ez sajnos nagyon gyakori jelenség..

2021. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Uhh, elég durva amit csinálnak, én mikor kisgyereknek szamitottam még a lovaglásban, hozzá sem mertem szólni a nagyokhoz, nemhogy elcibálni alóluk a lovat. Egy bizonyos szintig a rajongás aranyos a kis lovasoktól az idősebbek felé, de ez már tényleg túlzás. Nem tudsz olyankor menni, mikor ők iskolában vannak?
2021. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Uhh, sajnálom, hogy ez nálatok is így van, elég elkeserítő, hogy őszinte legyek. Nem is értem, ha már nem tudnak semmi hasznosat csinálni ott, csak legyeskedni, meg beleütni az orrukat mások dolgába, akik tanulni járnak oda, miért nem mennek haza? Szívem szerint elküldeném őket egy melegebb éghajlatra mikor minden mozdulatomat lesik a pálya széléről, aztán látom, hogy összesúgnak. Az egy dolog, hogy lábatlankodnak a felnőttek alatt, de nálam ez veri ki legjobban a biztosítékot, nem is tudom mit képzelnek magukról.

Sajnos, akkor kell mennem, mikor az oktató tud időpontot adni lovaglásra, és leggyakrabban hétvégékre vagy hétköznap délutánokra teszi. Olyankor egybekötöm a lovak körüli munkát a lovaglással. Csak sajnos, nekem nem marad már sok munka. Persze a trágyaszedést nem igyekeznek megcsinálni...

2021. máj. 9. 20:05
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom, hogy ez így elrontja a lovardában töltött idődet, nekem is van hasonló problémám :/ ha kiviszem a lovat felszerelni, rögtön jönnek oda hogy “hagyjad majd én megcsinalom” miközben vagy 8-9 év van köztünk, és ők még futószáron zötyögnek a pónin. Mindig mondom, hogy megoldom, de ott állnak, és van olyan hogy csakazértis miközben én mondjuk nyergelem ők cibálják már fel a ló fejére a kantárt. A lovaglásba nem szólnak bele, viszont nagyon idegesítő hogy ahogy leszállok rogton jönnének oda és már nyúlnának a szárért hogy vigyék el a lovat. Mikor elkezdtem vezetni van hogy megfogja valamelyik és másik helyen a szárat és ott fogja miközben vezetem meg közben csitteg a lónak mintha valami suttogó lenne. Ezt szerintem azért csinálják hogy bizonyítsák hogy attól hogy fiatalok ők is hudejól bánnak a lovakkal és milyen tapasztaltak. Szörnyen idegesítő, viszont én átmentem egy másik lovardába, és itt velem egykorúakkal vagyok ott, és így megoldódott a probléma, viszont nagyon sajnalom akik ezzel küzdenek, elrontják a lovaglás örömét ezek a kisgyerekek
2021. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Az edző dolga lenne rendet tenni. Nálunk csak haladó lovas hozhat ki-be lovat, aki elmúlt legalább 15 és a lovakhoz senki se mehet le egyedül, ha gond van a másik tudjon szólni, de még jobb, ha valamelyik edző/lovász kíséri. Mivel nálunk vannak 30 perces lovasok van, hogy egy lovon 3 lovas is jön egymás után, aki lovat szeretne szerelni, az vagy reggel jön elsőnek vagy ebédszünet után vagy utolsónak és segít lábát mosni elpakolni.
2021. máj. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Ki pontoz le mindenkit??
2021. máj. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!