Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetekmilyen szinten vagyok?

Szerintetekmilyen szinten vagyok?

Figyelt kérdés
Már tudok vágtázni, könnyítve és munkavágta. Tudok nyergelni kantározni fel,le. Ügetésben minden alakzat, vágtában kiskör,féllovarda, lépésből vágtabeugratást és felvételt lépésbe is gyakoroltunk már( nem volt tökéletes egy két lépést azért beleügetett a ló még).Járóiskolázni is szoktunk, egy 5 éves lovon lovagolok de máson is szoktam, ha megijed elvágtázik vagy bakol, kiülöm. Belső állítás,vágtában is volt már olyan hogy 3 rudat "átugrattam". Most ennyi jutott eszembe de kérdezhettek még hogy mit tudok hogy egyértelműbb legyen. A válaszokat nagyon megköszönöm:)

2021. máj. 14. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
szerintem egesz ugyes vagy! igy tovabb
2021. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg minden attól függ hogyan csinálja az ember. Ha látok egy videót amiben egyszerű lovardai dolgokat csinálsz meg tudom mondani milyen szinten vagy, függetlenül attól, hogy hány lovardai alagzatot tudsz. Ha hobbilovas skálán nézlek, akkor már haladó vagy azokból amit elmondtál, de amíg feladatokban látod a szinteket (tudok rudazni, tudok X centiken ugratni), addig versenyzői szinten nagyon kezdő vagy még.

Versenyzői szinten az a haladó, aki nem a feladatokra figyel, hanem arra, hogy milyen befolyással van-e a lóra. Megy-e a vállán, mennyire aktív a ló hátulról, és ha ezeket pont úgy végre tudja hajtani, ahogy elképzelte, az már nagyon jó!

Szóval én jelenleg nem tudlak pontosan felmérni, hogy technikailag hogy lovagolsz, viszont felfogásban van még hova fejlődni, mondjuk bármit nézünk mindig van mit tanulni.

2021. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Dicsekvésben magas szinten vagy
2021. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as nem értem hogy te miért így fogod fel nem hiszem, hogy decsekedtem csak elmondtam, hogy miket tudok, légyszíves fejtsd ki hogy neked mi ebben a dicsekvés!

Többieknek köszönöm, még írhat aki szeretne.

2021. máj. 14. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Alapszinten. Haladó lovasnál már csak a technika fejlesztése marad, minden más megy magától, egyedül is. Ide értem a ló teljeskörű ellátását és lemozgatását is felügyelet nélkül, tehát egy haladó lovas nem csak lovagolni tudja már a lovat bármilyen helyzetben, hanem a hozzá tartozó tevékenységeket is tudja végezni.
2021. máj. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elírtam, a ló akin lovagolok még csak 3 éves :)
2021. máj. 16. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egész jó a tudásod. Én mondjuk a kövi ugroedzésemen fogok 1 métert ugratni a lovammak. Kéz nélkül minden jarmód? Könnyített vágta kéz nélkül?
2021. aug. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!