Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén jobb a lónak megülni,...

Szőrén jobb a lónak megülni, vagy nyerget használva?

Figyelt kérdés
Egyre több felől hallom, hogy a lónak fáj a nyereg, meg hogy a ló nem kérte... Utóbbi igaz, de tényleg fáj?
2021. máj. 26. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Fájni nem fáj.


De valóban jobb a lónak, ha szőrén ülik meg.


Neked meg az a jobb, ha nyeregben.

2021. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából a lónak ne fájjon, az a lényeg.
2021. máj. 26. 16:20
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ. Egy profi lovassal lehetséges akár, hogy jobb nyereg nélkül, ezt nem tudom, de ne mondja nekem senki, hogy a hatéves "pónitakarokmostazonnal" kislányok jobb, ha közvetlenül a gerincébe csapódnak be a lónak, ahelyett, hogy a nyereg elvezetné a lendületet a gerinc két oldalára. Nem véletlenül ott illeszkedik, ahol.
2021. máj. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Nyereg eloszlatja jobban a súlyod a hatan + a csontjaid sem törik a hatat. (Gondolok itt a fenéknel található csontokra)
2021. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nyeregben kényelmesebb a lónak is. Csillapítja a súlyod által okozott ütéseket a gerincén.
2021. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Ha jó a technikád akkor kb mindegy.
2021. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
ha jól lovagolsz, akkor szőrén jobb
2021. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy.


Szőrén csak 2 ponton nyomod a lónak a hátát, ami nem túl kényelmes neki.

Ráadásul ha csontosabb akkor a csontjait is nyomod.


A nyereg viszont eloszlatja a súlyodat. De csak akkor jobb a nyereg ha rendesen passzol a lóra. Mert egy rossz nyereg is nyomni fogja.

2021. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha passzol a lóra a nyereg, akkor sokkal jobb neki abban, mint szőrén, mivel szőrén két pontban nyomod a hátát az 50-80 kilóddal, míg a nyereg egy jobbal nagyobb felületen oszlatja el a nyomást.

Viszont, ha a lóra rossz a nyereg, akkor szerintem jobb neki szőrén, ha jól lovagol a lovasa. Ha a lovas rosszul lovagol és össze-vissza pattog a hátán, annál lehet hogy még a rossz nyereg is kényelmesebb a lónak.

2021. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha 120 kg-s vagy akkor tökmindegy szegény lónak
2021. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!