Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi laptopról mi a...

Az alábbi laptopról mi a vélemény? Programozáshoz illetve egyetemen lenne használva. Ha lenne jobb ötletetek szívesen meghallgatnám őket :D Lent a laptop linkje.

Figyelt kérdés
A laptop: [link]

2019. jún. 28. 00:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy ez jobb lenne ?


[link]

2019. jún. 28. 01:17
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyik rosszabb mint a másik.

Hd graphics 620? Ne vicceljünk már...

Legalább egy gtx960 legyen benne.

Nekem még a 1060 is szenved 1-1 renderelésnél ha 3D modellezéssel jár az adott programozási feladat.

Laptopot nem érdemes amúgy se venni egyetemre 350 alatt. Sokkal drágább ugyan az a hardver mint asztaliból,ezt ne felejtsd el.

2019. jún. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 tanácsa nem feltétlen releváns

felesleges 1060-as laptopot venned, ha nincs olyan videó számítási teljesítményre (és akksi zabálásra) szükséged


nekem zenbookom van amin játékot fejlesztek mx150-el megoldom amit mobilan kell, otthon meg a 1080Ti kirendereli amit kell, szintén programozó vagyok


laptopnál fontos szerepe van az akksi időnek és annak, hogy ne süsse meg magát használat közben

felesleges nagyon fölé lőni hardver igényekhez képest, mert csak ráfizetsz pluszban és ki sem használod azt amit tud a gép


a lenovo üzleti szériában erős, a HP-nak szintén vannak üzleti szériában erős gépei


bizonyos szintig bőven elég ez a 2 gép, max később ha komolyabb teljesítményre van szükség, akkor több ideig fut a programod, lassabban kapsz eredményt

2019. jún. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rendben van, de ennyiért találsz erősebb processzorral szerelt gépet is.

Pl. [link]

2019. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom egyesek hol élnek, de nekem proginfóra bőven elég az Acer Swift-em, n4200-as procival, igp-vel. Egy átlag netezős gép, és 80-ért vettem újanon.

Vagy a notepad++ igényli a 400 ezres gépet, gtx1060-al meg i7-es procival? :D

Van egy erősebb asztali gépem is esetleg ha nem lenne elég valamire a laptop, de eddig meg nem volt ilyen.

2019. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Programtervezőre járok és hát nem igazán igényelt semmi túl nagy gépigényt. Max RAM, amiből elférne még (4 GB kevés) és egy SSD. Ezeken kívül másnak hiányát nem nagyon látom.

Amit fontosnak találok vagy alább nem adnék:

- fHD, hogy minél több minden férjen el

- legalább 2 órás üzemidő normális használat mellet, ha épp nem vagy konnektor közelben

- i3, vagy i5 (gondolok itt minimumként a 2 magos, 4 szálas változatra)

- 4, de inkább 8 GB RAM

- SSD, hogy ne maradj le amiatt mert a géped épp tölt

És ezeket teljesíti is, amiket linkeltél.

Integrált kártya pedig ebben a kategóriákban nem sokkal gyengébb, mint egy dedikált. Efellett pedig a pénztárcádra van bízva a dolog. Max azoknak az embereknek éri meg jobbra költeni, akik kollégisták, vagy otthon sincs egy valamirevaló gépe.

Ha netán lenne egy komolyabb gépigényes dolog, a benti gépek mindig ott vannak és ha jól tudom kötelességük is biztosítani. Nem lehetne hivatalosan olyan feladat, amit csak akkor tudj megcsinálni, ha neked laptopod van. (ésszerű alternatíva nélkül) Max olyan fordult elő, hogy benti gépen épp nem lehetett telepíteni valamit, mivel jelszó kéne hozzá. De elintézik alap esetben. Árban tehát efelé nem érdemes menned szerintem.

2019. jún. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!