Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom eldönteni hogy a...

Nem tudom eldönteni hogy a lovamnak puha csüdje van-e Itt van róla pár kép. Amikor áll nem úgy látszik de mikor sétál de inkább üget vágtázik eléggé lesüllyed. (Ez az utolsó képen látszik is) Szerintetek?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy szerintetek puha csüdje van-e? És ha igen akkor ez ellen lehet e valamit tenni? Mennyire lehet eröltetni? Ugrani lehet vele? (Angol telivér paci szóval ebből kifolyólag elég karcsú lábai vannak)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. máj. 29. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Alapvetően álló helyzetben nincs megsüllyedve neki, ez jó jel, viszont hosszú csüdje van. A hosszú csüd miatt kényelmesebben mozoghat a ló, negatívuma viszont, hogy igen sérülésveszélyes (úgy értem könnyebben sérül le a ló ugyanabban a munkában) . Ezért, hogy ezt megelőzd csak a helyes mozgatás a megoldás, hogy összeszedetten menjen, mert különben csak kopni fog a ló. Nem tudom hogy lovagolsz, ezért sajnos nem tudom megmondani, hogy jól mozgatod-e, pillanatképek alapján sosem ítélünk.
2021. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
1es vagyok. A másik amit észleltem, hogy nekem mélynek tűnik a homok a pályán. Ez nem tesz jót neki, de egy lónak sem alapvetően. Plusz mintha picit be lenne szűrődve, de ezt így nem tudom biztosra mondani.
2021. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is kicsit mély a homok a pályán. De mit jelent az hogy be van szűrődve?
2021. máj. 29. 21:54
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnik olyannak, hogy be lenne nagyon szűrödve, maximum nagyon kicsit a képek alapján, de tényleg élőben kéne látni. Alapvetően azt jelenti, hogy az ilyen szövetközi folyadék felgyülemlik a szalagok stb. közé, lehet ez túlerőltetéstől, allergiától, húzódástól is. Tudod segíteni ennek a felszívódását, ha istállófáslizod, agyagozod (hűtőssel), lóbalzsamozod, és megfelelően mozgatod, viszont ez jó edző nélkül (szakértői felügyelet nélkül) nehezen kivitelezhető. És mivel ezeket nem kérdezted meg tőle, illetve rossza a homok és nem tesznek ellene semmit (nem tudom így van-e ), valószínűleg nem a legideálisabb embernél vagytok. De egyébként tényleg alig van csak beszűrődve, szóval emiatt ne aggódj. (bár látni kéne ugye..)
2021. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a fele képet nem lehet megnyitni, csak az első kettőt, meg az utolsót (nem tudom hogy csak nekem rossz-e). Amúgy valóban hosszú csüdje van, jókat ír az első. Ami még segíthet a szűrődésen, ha betonon sétáltatod (vezetőszáron), jót tesz az izületeknek.
2021. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Igen, jót tesz a beton séta, de nem az izüeteknek, hanem a szalagoknak, inaknak :)
2021. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben de az nem akadaly ha nincs patkolva?
2021. máj. 30. 08:53
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és még az lenne a kérdés hogy akkor hosszú csüddel hanyagoljam inkább az ugrást? Vagy van olyan magasság ami belefér?
2021. máj. 30. 09:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Dokit, kovácsot érdemes ezügyben kérdezni.
2021. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 30. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!