Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény erről a nyeregről? (KÉP)

Vélemény erről a nyeregről? (KÉP)

Figyelt kérdés

[link]


Igazából az érdekelne leginkább, hogy mennyire kényelmes a lónak, illetve, hogy milyen hatással van a hátára.

Olyanok válaszát várom, akik értenek is hozzá, nem csak "Biztos kényelmes...", meg "Nagyon rossz, gondolj csak bele..." típusú válaszokat adják. : )



2014. nov. 12. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

ez egy váz nélküli nyereg, nem, nem kényelmes a lónak, hosszú távra semmiképp sem való! nincs váz, nincs ami eloszlassa a súlyt, tehát a hátának kis szakaszát "nyomja" a lovas.


további hátránya, hogy jár hozzá egy heveder, ami azonban nyilván hamarabb tönkremegy, mint a nyereg, de külön nem lehet venni, és ez a heveder méret a díjlovas és a normál heveder közötti átmeneti méret.


én próbáltam ilyen nyerget, annyira kényelmes se volt, mert nem ültetett úgy, meg fura volt, hogy érzem a lovat.


szerintem ne vegyél! tudom, hogy olcsó, de nem véletlenül, a nyereg lelke a váz hiányzik belőle. persze így bármelyik lóra jó, de valójában inkább egyikre sem...

2014. nov. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%
Váz nélküli nyergek esetében nagyon fontos a jó minőség, hiszen a súly elolszlatását váz nélkül kell megoldani valahogy. Ezen még kengyel is van, ha jól látom, ami olyan szempontból problémás, hogy abban benne van a teljes súlyod, viszont csak egy kis lakat tartja a nyergen, így azon a két kis ponton nyomni fogja a lovat. Én biztosan nem tennék ilyet a lovam hátára.
2014. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!