Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menjek terepre?

Menjek terepre?

Figyelt kérdés
Már tudok vágtázni és járok lovagolni heti 2x és gondolkodom azon hogy elmenjek terepre de úgy nagyon sose vonzott mint más ismerőseimet hogy úúúúún de várom már a terepet stb. Viszont a lovardába ahová járok, nagyon sok tereplehetőség van. Ti szoktátok élvezni a terepet, mert én mindíg úgy megyek lovagolni hogy ugye pályán és tanulok lovagolni szval az más lenne mert az edző nyilván a terepen ha előttem megy nem lát :) Szval szerintetek érdemes lenne kipróbálnom?

2021. máj. 31. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
az edződet kérdezd!
2021. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj, egyszer próbáld ki, nagyon jó. de először mindenképpen felügyelettel, könnyen irányítható, nem ijedős, szintednek megfelelő lovon menj
2021. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja igen azt elfelejtettem odaírni hogy természetesen eddzővel mennék és olyan lovon amit ő mond, mert ismeri a tudásom
2021. máj. 31. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tereplovaglás azért jó, mert kikapcsolja a lovat és az embert is. Viszont arra kell figyelni, hogy biztos üléssel kell kimenni és nem szabad beszarinak lenni. Sok ló ilyenkor élénkebb, hamarabb megugrik, jobban figyel a környezetére, míg a pályán való munka "sterilebb". Nincs jobb, amikor csutka vágtában a mész a mezőn akár kilométereken át és nem kell 60m után elfordulni. Viszont ehhez teljesen tudni kell uralni a lovat, mert ha nem tudod megfogni, akkor bizony az élménylovaglásból könnyen rémálom lesz. Szóval ezért kell tudásnak és gyakorlottságnak megfelelő útvonalat és tempót menni, illetve olyan adni a lovas alá, amivel elbír, mert bizony az a ló amelyik a pályán tötyi-mötyi terepen megtáltosodhat.

Amúgy nagyon jó érzés, szerintem próbáld ki, amúgy terepen is ugyanúgy lehet pl idomítani, feladatokat adni a lónak. Természetesen csapatban kell kimenni, de legalább is nem egyedül. Attól, hogy nem lát az edződ, még van szád, tudsz szólni, ha baj van, másrészt meg van egy fajta bizalma is feléd, hogy meg tudod oldani a terepen való lovaglás feladatát.

2021. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ui. tanuld már meg végre leírni helyesen, hogy edző :D
2021. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem hogy nem lát az EDZŐM:) ezért nem tudunk komunikálni, hanem, hogy nyilván nem egy olyan óra lesz, hogy minden percben van valami feladat, lovardai alakzat stb Köszönöm a válaszokat
2021. jún. 1. 17:45
 7/8 anonim válasza:
Szerintem is próbáld ki. Sokkal jobb, mint bent
2021. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerinte, nyugodtan beszélj az edződdel és ha ő is azt mondja hogy mehetsz akkor egyszer megéri kipróbálni maximum többet nem mész ha nem jön be, nincs vele vesztenivaló, sok sikert
2021. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!