Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Légymaszkról kinek mi a...

Légymaszkról kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Rengeteg a szúnyog nálunk és főleg a hűvösben ahol a lovak pihennek tele van minden velük. A lovakról is szinte söpörni lehet.

Sosem használtam még légymaszkot lovon, ezért lenne pár kérdésem.

Olvastam, hogy akár lovaglásnál is a lovon lehet. Akkor rendesen kilát alóla? Olyan furcsa nekem ezt elképzelni, nem fogja zavarni? Bár a szúnyogok, legyek lehet jobban zavarnák.

Olyan karámban ahol sok a fa is lehet használni? Arra gondolok, hogy mivel van sok bokor, fa ilyen kis bujkálós helyek a lovaknak. Alacsony a fa és ilyen kis járatokat alakítottak ki a fák, bokrok között, alatt. Viszont éppen ezért félek attól; hogy ott felakad vagy beleakad valamibe. Ahogy lattam ezek kis egyszerű anyagból vannak valószínűleg szakadna, de mivel ilyen nagyon fás a karám kicsit felek a használatától.



2021. jún. 10. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Valoszinu,hogy a maszk jobban zavarna mint a legyek
2021. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindenkin használjuk, aki karámba megy. Rendesen kilátnak alóla, olyan, mint neked, ha az ablak előtt szúnyogháló van. Ok, látod, hogy ott van, de semmi extra. Általában tépőzárasak, úgyhogy egyszerűen el fogják inkább hagyni. Nameg, ha alkalmasint a kötőféket is képesek elszaggatni, egy ilyen kis könnyű maszk nem kihívás, ha fennakadna valahol. De nálunk az a tapasztalat, hogy a tépőzár enged. összeszeded, visszarakod, ennyi.
2021. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
igen én is egyetértek a 2. válaszolóval, nem hiszem, hogy ne látnának ki alóla, nyilván úgy van kialakítva, hogy lássanak. És szerintem ha fenn akad, nem is biztos, hogy elszakd, lehet, hogy csak simán kiold a tépőzár és lejön.
2021. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sokat segített, mert már nagyon kínlódott a bogaraktól, de így már békésen legelészhet és nem rázza folyton a fejét. Nálunk nem nagyon vannak bokrok a karámban, ezért ezzel kapcsolatban nem tudok tapasztalatot mondani, de annyit tudok, hogy nem szakad könnyen és nem balesetveszélyes. Az én lovamnak csak segített, jól látott benne, nem zavarta. Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni.
2021. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én lovam évek óta hordja nyáron, néha lovagláshoz is rajtahagyom. Amikor begyulladt a szeme, akkor is jól jött, hogy a por ne szálljon bele. Látásban nem vettem észre, hogy befolyásolta volna.
2021. jún. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!