Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi a reális ára egy óra...

Mennyi a reális ára egy óra lovagoltatásnak? Megyénként változó, vagy lovardánként?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
lovardánként változik, pest megyében egy középszintű helyen 5000től kezdődik. általában 5-6 k közt van. vidéken meg 4-5 k . a nemzeti lovardában 10000, de az már túlzás
2021. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Én óránként 2000 ft-ért lovagoltatok pónin
2021. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Megyénként, városonként is változik, de lovardától is függ, pl egy lepukkadt lovardában, aholkicsi a pálya, nincs fedeles, a lovak lusták, nem minőségi oktatás van, használhatatlanok a felszerelések stb nem kérhetnek el annyit mint egy olyan lovardában ahol, van nagy fedeles, több oktató, minőségi oktatás, igényes, szép a lovarda, szépek a lovak, van kedvük dolgozni, van wc, nyerges, öltöző, árnyékos padok nyárra stb... egyébként nálunk 5000ft 50 perc és a lovarda az utóbbiakra jellemző, meg pl nem csak a lovaglást tanítják meg, hanem ott lehet maradni lenyergelni,segíteni, kivinni a lovakat stb de vannak túlárazott lovardák is ahol lehet, hogy óriási a fedeles és szép a lovarda, szerintem akkor is pofátlanság 8-10 ezret elkérni 50-60 perc lovaglásért. Vidéken egyébként olcsóbb van hogy 3-4 ezerért már jó oktatást kapsz, viszont budapesten is van olyan, hogy 80000ért semmi oktatást nem kapsz amiből tanulni is tudsz. tehát változó
2021. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Kereslet-kínálat. Ha nem tetszik a magas ár, akkor menj máshová.
2021. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Inkább edzőnként változó. A vicc, hogy egy szar okjs oktatót is láttam már VIDÉKEN 8000et kérni óránként, és ugyanennyiért láttam nemzetközi sikereket és 160on versenyző lovast is edzést tartani. Szóval lehúznak amennyit tudnak, amennyiért mennek hozzájuk az emberek.
2021. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy melyik szemszögből reális.


Ha a lovas szemszögéből nézed és ha haladni is szeretnél akkor a heti 3 edzés a minimum. Na de nálunk 3500 egy óra, az heti 3*3500 ami már alapból sok. Tehát már nem sokan engedhetik meg maguknak, főleg ha több gyerek is van.


Na de, a lovarda és a lovak szempontjából meg tök reális a 10.000 forint is. De csak akkor ha nem egy gagyi edzésért kérnek el ennyit hanem egy rendes edzésért tényleg jó lovakon és mem hajtják szét a lovakat, na akkor tök reális szerintem az ő szemszögükből, na de ezt egy átlag ember nem engedheti meg magának.

2021. jún. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk 5000 Ft egy óra, de mellette van hűtött-fűtött terem, büfé, normális WC, rendszeresen karbantartott, locsolt pálya, szóval 2 napos eső után is használható, busszal is ki lehet jönni és nincs a világ végén. Ezen kívül egy edző max 4 lovassal dolgozik, de inkább csak 1-2vel,nincs olyan hogy futószáraz, közben meg ott a haladó, mert úgy nem lehet normálisan tanítani. Szóval ezért a pénzért van normális infrastruktúra meg oktatás is. Voltam olyan helyen, ahol a pálya szélén lehetett vacogni vagy megsülni, plusz a WC is egy pottyantós volt a másik végen, plusz csak kocsival lehetett kijutni és ott kértek el 3000et egy óráért.

Amúgy meg azért kerül ennyibe, mert magas az adó, drága a takarmány, plusz az edző is keresni szeretne rajta.

2021. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#2 megkérdezhetem, hogy hol helyileg?
2022. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés tavalyi, de az elszálló takarmányárak és adók miatt egyre több helyen emelnek. Szóval aki 4000 Ft alatt kihoz egy órát az gyanús...
2022. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 sajnos igazad van :(
2022. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!