Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet, hogy napszúrást kaptam?

Lehet, hogy napszúrást kaptam?

Figyelt kérdés
Tegnap majdnem egész nap kint voltam a lovardában, és természetesen 11-15 óráig tartószkodtam egész nap a legtöbbet a napon, ekkor vittem ki legelni a lovat fél órára, ekkor ápoltam le, meg ilyesmik, amik ráértek volna persze később is. 4-kor meg edzésem volt a pályán (természetesen gerincvédőben, kesztyűben, és egy régi kobakban, aminek semmi szellőzése). Most meg eléggé fáj a fejem, és nagyon szomjas vagyok, ami azért fura, mert amúgy nagyon keveset iszok, tegnap és tegnapelőtt is keveset ittam. És hozzá még fáradt és kába is vagyok, de azt hittem ez az edzés miatt van. Az enyhe napszúrásnak lehet valami komoly következménye, azon kívül, hogy kellemetlen?

2021. jún. 25. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, napszurasnak nincs.

A hogutanak van, de akkor valszeg már lázad lenne, és nem nagyon lenne energiád ide írogatni.

Jobbulást btw

2021. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. jún. 25. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a nagy meleg az oka. Ma maradj bent, de legalább árnyékban, tessék inni, valami sósat enni (izzadáskor só is ürül, nem elég a víz). Ha a lovardában vagy, vigyél magaddal egy sportitalt, abban vannak elektrolitok is. Óránként min fél liter víz ajánlott, pláne ha a napon vagy. Érdemes alkalmanként bevizezni a fejed is (példának okéért, mielőtt legelni mentek).
2021. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kint voltam ma 7től 14ig, megfájdult a fejem de szerintem nem kaptam napszúrást.
2021. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, viszont tegnap meg tegnapelőtt volt a legmelegebb. Szerencsére más kicsit jobban vagyok. :)
2021. jún. 25. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!