Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma leégtem a napon a strandon,...

Ma leégtem a napon a strandon, most ráz a hideg illetve húz nagyon a bőröm, szerintetek napszúrást kaptam?

Figyelt kérdés

Eleinte semmit nem éreztem. Utána levörösödtem, majd elkezdett húzni a bőröm majd a hideg is rázott

Ez napszúrás szerintetek?

És ha az akkor bele is halhatok ha abszolút nem kezelem? Egyébként nincs rossz közérzetem



2020. júl. 5. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az, de nem fogsz belehalni. Akkor sokkal rosszabbul lennél.
2020. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kád langyos vízbe feküdj bele, aztán kend be magadat (Irix, panthenol, aloe).
2020. júl. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg ez az. Nem fogsz belehalni, a napszúrás nem olyan komoly, pár nap múlva semmi bajod se lesz.
2020. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De nyaralni vagyunk.

A balcsin történt.

Egyébként most épp alkoholt tervezünk inni, szóval folyadékpótlás meglesz.

Olvastam, hogy ha nem kezeljük súlyosan elfajulhat azért kérdem

2020. júl. 5. 21:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol dehidratál (folyadékot von el).
2020. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Napszúrásra alkohol te jó ég. Tegyél le róla, max egy feles, utána húzz le egy liter vizet, és neked itt véget is ér az este.
2020. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy alkoholt igyál!!

C vitamin. Sima, cukor és alkohol mentes folyadék.

Panthenol.

2020. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És holnap a strandolás is felejtős?

Az a baj, hogy semmivel se tudom magam védeni. Fejemre fehér sapkát nem hoztam, egyedül naptejjel rendelkezünk de gondolom ha már leégtem úgysem használ. Egyébként nagyobb részt vízben voltam így nem is éreztem, hogy annyira éget a nap.


Most ha belegondolok akkor úgy átlagosan egy nyáron 10x kapok napszúrást egyébként. Legalább is elég gyakori eset, hogy ha napról bemegyek, ráz a hideg.

2020. júl. 5. 21:56
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Bőrgyógyásszal remélem legalább évente megnézeted a bőrödet...
2020. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek egyébként a hülye kérdésért. Elég nyilvánvaló, hogy alkohol nem a legjobb választás folyadékpótlás gyanánt, nem is értem, hogy ezt miért írtam le egyáltalán ide. Most cukormentes ice tea t kortyolok, illetve kint ülök a teraszon. Lekentem az égési területet hűsítő krémmel. A hideg az ráz folyamatosan, de gondolom ez természetes, majd elmúlik.

Sajnos aludni nem tudok. Hozzá van szokva a szervezetem, hogy hajnalba fekszem és reggel 7-kor kelek.

2020. júl. 5. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!