Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki szerint könnyű a lovaglás?

Ki szerint könnyű a lovaglás?

Figyelt kérdés

2021. júl. 2. 20:06
A kérdező szavazást indított:
könnyű
nem könnyű
66 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Mint mindenre, a lovaglásra is igaz, ha megtanultad és eleget gyakoroltad akkor könnyű.

Ha kezdő, gyakorlatlan lovas vagy, akkor pedig nehéznek érzed.

2021. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak azok mondják hogy könnyű, akik nem csinálják jól. Aki jól csinálja,tudja, hogy egy élet is kevés megtanulni lovagolni. Fent maradni a lovon könnyű, lovagolni úgy igazán nem sok embernek megy
2021. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
2.már miért lenne nekik könnyebb?
2021. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Aki mar tud lovagolni.
2021. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Elég könnyen megtanultam, gondolom ehhez is érzék kell. Kb 10 év kihagyással ültem ismét lóra, de 10 perc alatt belejöttem. Nyilván profi nem vagyok, díjugrató vagy zsoké, de ha adnak egy lovat szerszámmal, akkor felszerelem és elmegyek rajta A-ból B-be.
2021. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha könnyű lenne, akkor mindenki tudna lovagolni.
2021. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
A ló szerint.
2021. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Aki azt mondja, hogy konnyu, annak szivesen kolcson adom a derekfajasomat. 😀
2021. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

2es vagyok. KEdves 3!

Azért könnyebb nekik, mivel nem tudják mit kéne csinálni ahhoz hogy jól csinálják, ezért azt nem is csinálják, rosszul pedig sokkal könnyebb csinálni. Nyilván kezdőként mindenhogy nehéz lehet, de ha tapasztaltabb az ember nagyon könnyű rosszul csinálni.

2021. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak könnyebb, akinek van egy alap edzettsége, jó a ritmus és egyensúlyérzéke, mozgáskoordinációja. Viszonylag gyorsan tudnak tanulni, illetve rá kell érezni a lóra. Akinek valamelyik hiányzik annak nehezebb, illetve van olyan lovasok, aki annyira suta, 5 év alatt nem jutottunk el a szabad vágtáig, mert egyszerűen nem képes összerakni a dolgokat. Futószáron szépen ül akár kapaszkodás nélkül is, de elengedve katasztrófa, nem érzi a lovat, egyszerűen képtelen normálisan irányítani. Sose fog megtanulni normálisan lovagolni, de szereti és azért próbálkozik. Másik véglet, aki tehetséges, erős, tehát 3. alkalommal tudom futószáron vágtáztatni és kapaszkodás,kengyel nélkül is stabil, ráadásul az irányítást is pillanatok alatt megtanulja, ráérez.
2021. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!