Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért altatják el a lábsérült...

Miért altatják el a lábsérült lovakat?

Figyelt kérdés
Most is olvastam egy szalagszakadásos lovat, de minden filmben az van, hogyha sérül a ló lába és nem tud ráállni rövid vagy hosszabb távon, akkor lelövik/elaltatják. Miért? Miért nem amputálják a lábukat, vagy gipszelik, amíg meggyógyul? vagy műtik meg?
2021. aug. 1. 14:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűbb törésnél, ha a gazda vállalja a kezelést, akkor megpróbálják. Miben más?

Van néhány 100 kiló különbség. Ha rendbe is teszik a lábát, pihentetnie kell. Nem állhat rá, ilyenkor hevederrel fel van akasztva a ló, addig amíg meg nem gyógyul a lába, ami több hét. Az orvosi ellátása olyan horribilis, és lutri, hogy így sokan nem vállalják, speciálisabb ellátásra van szüksége mint egy kutyának, és nem is mindenhol lehet ezt megoldani. Emellett tényleg ott van, hogy egy sérült lábú ló nem biztos hogy fel tud úgy épülni hogy jó legyen, de ha fel is épül, utána majdnem gumiszobába kéne élnie, mivel a lába sose lesz a régi, ugrani nem ugorhat, terhelésnek nem teheti ki, és egy lónak nem tudod elmagyarázni, hogy ne szaladgáljon mert rossz a lába. Egy boxban meg leélni az életét állatkínzás, szóval nagyon sok esetben az az emberséges megoldás, ha elaltatják az állatot. Ez a gazdájának is borzasztó nehéz döntés, de ha inkább nem szeretn tovább szenvedtetni, akkor így döntenek.

2021. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Drága a kezelés és a rehabilitáció.


Hiába gyógyul meg, már nem lesz alkalmas versenyekre, de még lovaglásra se biztos.


"bár be lehetne rakni szűk helyre, ahol nem tud felállni, mint a kutyáknál, akik gyógyulnak" "Mégis miben más, ha egy kutya van benne, mintha egy ló?"


Annyi a különbség, hogy a kutyák szoktak feküdni, míg a lovak szinte soha nem fekszenek le. Szerencsétlen beleőrülne több hétnyi fekvésbe.

2021. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
46%
Ami nehezen elfogadható ebben,hogy a többi (házu)állatot igyekeznek meggyógyítani,a lovaknál nem így van (fent említett okok miatt). Írták itt hogy sokan tárgynak tekintik a lovat...ebben van valami. Láttam már habzószájú,pihenéskor sántító lovat "fogathajtó" parádékon pl. Zamárdiban... undorító😕
2021. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert a legjobb orvos se tudná biztosan meggyógyítani (ez egy kényes műtét és sajnos gyakran hibáznak, általában nem élik túl ezeket), rengeteg pénzt igényelne, és nem is biztos, hogy tudna utána fájdalommentesen járni, nemhogy vágtázni.

Lovagolni biztos, hogy nem lehet, de ez nem is olyan fontos egy szinte családtag lónál. Na de ha nem tud vágtázni, a természetes igényeit nem tudja kielégíteni, ami szinte állatkínzás. Ha meg fájdalmai vannak, hagy ne részletezzem, miért jobb az altatás.

Hogy miért nem lehet kis helyre bezárni, ameddig meg nem gyógyul: nem tudom hogy klausztrofóbiás vagy-e... de ők biztosan átérzik. Sok öncsonkító lóval is lehet találkozni, akik ha be vannak zárva, ezért magukból tépnek ki darabokat.

2021. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

#12 Nem elég, hogy hogyan bírná ki több hétig a fekvést, bele is halna, ha hetekig feküdnie kéne.

Egy ló sokkal macerásabb mint egy kutya vagy macska, és a gyógyulása sem olyan egyszerű.


#13 na azért ne általánosítsunk. Én is láttam már rosszul tartott kutyát, mégse jelentem ki, hogy mindenki ilyen. A lovaknál is előfordul az állatkínzás, és a rossz tartási körülmények, pont mint a kutyánál, de a zöme nem ilyen.

A szája még nem csak akkor habzik egy lónak ha beteg, egy sima alma evésénél is habzik a szája. Persze, lehet más volt az oka, előismeret és egyáltalán ismeret nélkül viszont ne ítélkezz.

2021. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

13-as ezt honnan veszed? Nagyon sok lótulaj gyógyítattja lovát horribilis pénzekért, pihentetik a sánta, lovagolhatatlan lovakat évekig akár, és egy lónál ez sokszor akkora összeg, mint egy kutyánál pl (és az se kevés tudom!)

De a lábsérülésről mindent leírtak előttem, ha súlyos, akkor gond van, feküdni nem tud huzamosan mert attól meg kólikában pusztul el!

2021. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Engem felháborított, hogy a telex cikke alá is mennyi mocskolódó kommentár ment, hogy miért kellett elaltatni a lovat. Azért nem a falusi doki nézett rá arra a lóra, hanem egy brutálisan jól felszerelt állatklinikán. Egy ilyen döntés előtt számba szoktak venni mindent. Egyrészt a lovat műteni kockázatos. Másrészt ahogy előttem is írták pár óránál tovább nem maradhat fekve. Lehet, hogy sikerül megműteni, de folyamatos fájdalmai lesznek, olyan sánta marad, ami befolyásolja az életminőségét... Stb ráadásul a rehab is költséges és hosszadalmas. Mondjuk ahol olimpiára viszik a lovat nem az anyagiak lesznek a gond.
2021. aug. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Mert hatalmas a tudatlanság. Nekem fogalmam sem volt, hogy a lovak nem fekszenek, egy rakás kép van a neten, ahol anyuka és a csikó egymás mellett fekszenek cukin.
2021. aug. 2. 09:34
 19/22 anonim ***** válasza:
80%
Azok kb a szülés után néhány percel készülhettek, mert csak akkor fekszik a ló
2021. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%

"Azok kb a szülés után néhány percel készülhettek, mert csak akkor fekszik a ló"


Nem feltétlenül, akkor is mikor játszanak, vagy amikor szimplán jól érzik magukat és olyanjuk van, bár ezek ritka pillanatok és nem tartanak órákig, nemhogy hetekig.

2021. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!