Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az igaz, hogy annak a lónak...

Az igaz, hogy annak a lónak többször van lábsérülése amelyiket mindig ínvédővel lovagolják?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel az ínvédő pont a sérülések megelőzésére hivatott, ezért szerintem nem.
2012. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy igen, mivel túlzottan is védve van, elszokik a "szabad" terheléstől a lába, és hogyha egyszer nincsen rajta, és ugranak vele, vagy terepeznek, akkor ott a baj. Én szoktam a lovamra tenni, de csak ugráshoz, szállításhoz, de ahhoz is inkább fáslit.
2012. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ló soha nem lehet eléggé védve attól, hogy összerúgja a saját lábát. Vagy szerinted attól válik erősebbé, terhelhetőbbé hogy rendszeresen a saját lábába lép? Az ínvédő semmit nem csinál a ló lábával, kizárólag a külső hatások ellen védi - meg lehet nézni hogy egy hét használat után mennyire van összekarcolva - ha nem lenne a lovon az mind a lábát károsította volna.
2012. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell elszorítani vele a lábat, én nincs semmi gond. Uráshoz meg kötelező!
2012. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, én meg pont itt olvastam gyakorin, hogy valami ínvédővel kapcsolatos kérdés volt, és erre lehordták a kérdezőt, hogy minek cseszi tönkre a lovát a folyamatos ínvédőzéssel. Meg régen hírről sem hallottak íz ínvédőről, mégis jók voltak a lovak lábai.
2012. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen tisztelték és értettek a lovakhoz, nem úgy, mint most egy átlag hobbilovas. A legtöbb elcseszett lábú, lovaglású lovat hobbista kislányok lovai között találni, ezt tapasztalatból tudom.


Az pedig, hogy a technika fejlődik, elkerülhetetlen. Ha feltalálták az ínvédőt, ami semmit nem tesz a ló lábával csak védi a mechanikai sérülésektől, ostobaság lenne nem használni.


A fáslival már más a helyzet, azt csúnyán el lehet rontani ha teljesen elszorítják a ló lábát, de ínvédőnél ez a helyzet nem áll fenn. Az pont olyan, mint az embereknél a térd- vagy könyökvédő.

2012. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Én is úgy tudom, hogy gyengülhet a lónak az ina. És azzal is el lehet szorítani a ló lábát. Normálisan kell lovagolni, és akkor nem kell ínvédő, ha meg össze vissza van lovagolva majdhogynem tökmindegy. Egészséges lábú lóra szerintem akkor sem kell ínvédő. Még ugratni is lehet vele, edzi az is a lábát. Más a már eleve sérült ló, illetve a nagy akadályok és a verseny.
2012. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem! Az én lovamra nem használtam még ínvédőt sose. Egyszer raktam rá egy próba sétára és mint kiderült még soha se volt rajta korábban sem. Nem is volt még életében semmi gond a lábaival. Egy ugyan olyan fajta lovat viszont már kiképzése óta ínvédőznek és ha megbotlik vagy megcsúszik egy fagyosabb talajon mindig sántítani kezd. A múltkor egy sima botlás volt és feldagadt a mellső lába. 1 hátig teljesen használhatatlan volt. Pedig olyanok kezében van akik értenek hozzá. Hogy leszidjatok engem, én még ugráshoz sem raktam rá ínvédőt és mondjuk az 110-et is anélkül ugrottuk. De most jött el az idő, hogy ezt a telet nem ússza meg ínvédő nélkül és csak terepen meg ugráskor lesz rajta. Amúgy én is azt hallottam, hogy elgyengíti a lónak az inait.
2012. dec. 23. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne keverjük össze a dolgokat. Az ínvédő a mechanikai sérülésektől véd, pl ütések, összeverődések.

A fáslitól viszont lehetnek problémák:

[link]

2012. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én lovamra kell rakni, 4 éves csikóról van szó, ugyanis első lovam, nem régen lett belovagolva és eléggé féltem, hogy baja esik a lábának
2012. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!