Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol vagy western stílust...

Angol vagy western stílust érdemesebb elkezdeni?

Figyelt kérdés

Egy ideje gondolkozom hogy újra el kéne kezdenem lovagolni járni mert eléggé hiányzik.

Régebben mind két stílust próbáltam kb fél-fél évig. Nem tudom most melyikre kéne visszatérnem, mind a kettő más miatt, de ugyan annyira tetszett.

Nyilván előről, az alapoktól kell kezdenem mindent, szóval ez sem döntő tényező. Lovarda is van a közelbe, mind a két stílushoz.

Sajnos csak egyfélét tudok fizetni (szóval nem tudok párhuzamosan járni), így a mind kettő nem opció.


Szerintetek melyiket érdemesebb elkezdeni? Melyikben lehet gyorsabban fejlődni? Melyik a nehezebb?


Köszönöm a válaszokat



2021. aug. 25. 23:18
 1/9 Maldoror ***** válasza:
87%

Az Angollal kezd.

Ne akarj gyorsan fejlődni!

Egyik se könnyű.

2021. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Egyiket sem
2021. aug. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Easternt
2021. aug. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Mi a célod a lovaglással? Enélkül nem lehet eldönteni
2021. aug. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Nehéz mindkettőből a váltás, de azt szokták mondani, hogy angolból westernbe könnyebb, mint westernből angolba. Ezek alapján inkább az angollal kezd, és ha nem ragad magával el úgy, akkor menj át westernbe. Magyarországon népszerűbb az angol, így több lehetőséged van.
2021. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Itthon elterjedtebb az angol, úgyhogy ott talán több lehetőséged lesz. Viszont (szerintem) itthon a western oktatás általánosságban minőségibb, mint az angol. Tehát 10-ből 2 angol lovarda van, ahova nyugodt szívvel járnék és minőségi az oktatás, míg westernben 10-ből 8-hely jó. Legalábbis én ezt tapasztalom.


Mindkettő egyformán nehéz és fejlődni is egyforma gyorsasággal lehet. A western talán szabadabb, mint az angol. Ezt neked kell eldönteni, hogy melyik szemlélet tetszik jobban. Illetve, a szakág sem mindegy, ugrani például westernben nem fogsz tudni.

2021. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a célod a lovaglással? Hova szeretnél eljutni? Csak hobbizni, esetleg amatőr vagy magasabb szinten versenyeznél?

Amúgy hobbi szinten is elég magas képzettséget lehet elérni, pl ha megtanulsz idomítani. A cél mindkét stílusban ugyanaz, sokszor a feladatok is hasonlóak, csak a westernnek kicsit más a segítség rendszere. Ugyanúgy vannak hosszhajlítások, illetve az átengedősség a cél a lókiképzésnél. Az tény, hogy az angol lovaglás elérhetőbb, most hogy vannak az szabadidős versenyek, a versenyzés is sokkal közelebb került amatőr szinten, míg a western lovardából nem sok van, viszont ahogy előttem írták, ami van, azok jók. Most már western stílusban is elérhetőek amatőr versenyek, de elég korlátozottak földrajzilag a lehetőségek. Pl én az északkeleti lovazok, és csak elvétve látni wescost, ilyen lovarda nincs is a környéken, nem hogy versenylehetőség. Mindkét stílust űzöm, de nekem könnyebb angolból wescora váltani, mint vissza.

2021. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm szépen a válszokat.

Nem célom a versenyzés, csak hobbi szinten űzném.

De ahogy látom érdemesebb angollal kezdeni, és esetleg utána váltani westenre.

Akkor valószínűleg keresek egy angol lovardát, és ott kezdek.

Köszönöm még egyszer

2021. aug. 27. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Angol után western. Előttem a válaszolók jól írják. Hol tartasz a lovaglással?
2021. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!