Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem jó ötlet fülhallgatóval...

Nem jó ötlet fülhallgatóval lovagolni?

Figyelt kérdés
Csak az egyik fülemben lenne, zenehallgatás céljából, kicsit segít ellazulni, hajlamos vagyok befeszülni. Lovaglás közben fejben sokszor valami zene szól, de nyilván nem olyan, mint ténylegesen hallgatni. Valaki szokott így lovagolni? Nem tudom mennyire lehet problémás, mert így nem úgy hallom a környező zajokat, hangokat, meglephet akár egy megijedése is a lónak.
2021. okt. 1. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem tartom jó ötletnek, elvonja a figyelmed. Ha befeszülsz, nyilván kezdő vagy még, éppen ilyenkor nem jó ötlet a megosztott, elterelt figyelem.
2021. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lovaglok, de szerintem ha majd képzettebb leszel akkor, de ez csak saját vélemény.
2021. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb ötlet szerintem sem.
2021. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem hallod a lovat mikor hozzád szól.
2021. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha madzagos balesetveszélyes ha nem madzagos maximum karámba de azt tudd ha olyan a zene a ló megijedhet és pottyanhatsz de van olyan zene amit meg a ló is kedvel. A ló nem direkt ijed meg.


Szerintem díjlovas versenyzok is zenés kürre gyakorolva eloszor fulessel gyakorolnak utána a lovat is hozza szoktatjak a zenéhez, de ők profi lovasok. Csukott szemmel is rá mernék bízni magukat a lovukra mert összeszokott páros és mert van olyan ló ami simán haza viszi az embert. Nagypapamnak is ilyen volt a lova. Tudta merre kell menni. Haza vitte a dedieket minden szarsegitseg nelkul télen.


Vannak amugy ilyen tura pacik is USA-ban amiken lovaglas tudas nelkul is viszik a lovast de csak setalovak. Es egymast kovetik es a turautvonalat is tudjak. De ezek ugy vannak képezve az megint mas mikor a lo bizonyos dolgokra képezve van.


Ergo az hogy utcan vagy boltba, vagy futas kozben vagy bizonyos helyeken a palyan a fuleben van az embernek oké.


En speciel nekem biciklin is a fulembe volt tudom nem a legjobb ötlet, de olyan motivalo volt ugy tekerni, de a hangero is minimalis volt korulottem erzekelve mindent. Aztan telen meg csak a fulembe volt hogy védje es volt rajta fulvedo és ket sapka mikor cidri volt nagyon.


De például én huvosebb idoben vagy olyan helyen ahol fázás veszély van ott hordom es azért mert nem akarok kellemetlen helyzetet hogy ha nem hallanám, mert az egyikre nem hallok. A vatta nem ugy véd mint a füles.

2021. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte mindig hallgatok zenét lovaglás közben, de telefonról.

Ott van a zsebembe és úgy hallgatom

2021. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Bluetooth fulessel mindenkepp. A vezetekesbe belegabalyodnek teljesen.

Egyebkent az istalloban szol egesz nap a radio, a halk zenehez hozza vannak szokva. Bar gondolom akkor hiaba szolna fulhallgaton a zene, hallana.

2021. okt. 1. 12:52
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja es csak karamban lovagolok.
2021. okt. 1. 12:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Oké, hogy szól a rádió de kemény rock-ot, vagy hevy metalt, vagy alteres zenét nem ajánlom, hogy hallgass, mert azoknak az akkordja is idegesítőek lehetnek egy lónak, és a hangfrequencia is amit bizonyos hangszerek kibocsájtanak. Persze hogy ugy is érzékeli, ha neked a head set megy. Mivel a ló füle anatomiailag ezerszerte kifinomultabb. Evolúciós adomány mivel tudnia kellett menekülni.


Ha nem madzagos head-set ugy oké, csak óvatosan, mindig éberen a ló fülét is figyelve, ha hátra csapja akkor kapcsold ki.


De pl. puha? Mert eséskor nehogy sérüljön emiatt a fejed vagy a füled, ha netalántán pottyannál.

2021. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Jó, ha te ennyire tudod, hogy te kezdőként is k*rva profi vagy, akkor csináld azt.
2021. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!