Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shetlandi pónin lovaglás?

Shetlandi pónin lovaglás?

Figyelt kérdés

legyszives ne iteljetek el, egys,eruen erdekel a ti velemenyetek is.


szoval: van egy lany, 13 eves es kb 45kg, ugyan abba a lovardaba jartunk lovagolni. neki otthon van 2 shetlandi ponija. mostanaban latom, hogy teszi fel mindenhova a kepeket, hogy lovagol a ponijain, viszont nem csak lepesben, hanem vagtazik es ugrat is. azt meg hozzateszem, hogy a laba majdnem leer a foldre es vagy szoren, vagy egy rendes meretu, nem ponira valo nyeregben lovagol.


szerintetek ez igy oke?

az en velemenyem szerint egyaltalan nem, mar ranezesre tul nagy a lany a ponihoz



2021. okt. 18. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
hány éves vagy?
2021. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
gondolom te is 12-13
2021. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem. 19 vagyok es mar tobb eve lovagolok, van sajat lovam. egyszeruen a ti velemenyetek erdekel, hogy lehet e lovagolni ilyen szinten egy shetlandi ponit.
2021. okt. 18. 22:22
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
45 kiló egyáltalán nem sok. Ha jól is lovagol, nincs ezzel probléma szerintem.
2021. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Lehet persze. De sztem ugyanaz vagy aki az előző kérdést kiírta. Nálunk is lovagolnak shettyken. Felnőtt embert is elbírnak, szívós pónik!!! És mit tudsz lovaglásbol? Nagyon érdekel! Ha nem akarod itt, akkor írd privátba
2021. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Mekkora az a shetty? Mert nálunk ilyen 80-90 centisek vannak, azokra csak piciket ültetünk fel, de van egy nagyon ügyes 15 éves lovasunk, aki néha rendbeteszi őket, ő is 40 kiló körül van. Felnőttet nem bírják, 60 kilóval már rengeteg nekik, viszont húzni tudnak több száz kilót is, fogatba mennek is, mint a veszedelem.

Rendes nagy nyerget nem jó ötlet rá rakni, egyszerűen sehol nem jó a póninak, nem úgy fekszik fel, akkor már inkább szőrén lovagoljon. Amúgy meg az ő lova azt csinál vele, amit akar, azt nem értem, miért nem cserélik le a 2 pónit 1 nagy lóra.

2021. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszi utolso, ilyen valaszokra vartam. egyszeru velemenynyilvanitas, nem tobb
2021. okt. 20. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem cserélik le? Talán, mert érzelmileg nem tudja megtenni...én is szerettem volna a póni helyett egy csikót, de érzelmileg nem tudom elengedni.
2021. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem való ekkora pónikra 13 éves gyerek már. Nyilván abba nem hal bele a póni, ha havi 1x ráülnek vagy át van lovagolva a picike gyerekek után. Viszont vágtázni, ugratni vele rendszeresen.. a rendes lóra való nyereg pedig túl nagy rá, nyomást helyez olyan testrészeire is a lónak, amire nagyon nem lenne szabad. Egy ekkora gyerek szőrén sem igazán passzol a pónira, össze-vissza csúszkál rajta, lelóg a lába, nyomja a fenékcsontja a lovat. Kilóra sem a legjobb a 45, hisz egy ló a saját testsúlyának 15-20%-át tudja cipelni maradandó károsodás nélkül. Az a sheti meg mennyi lehet, 150-200kg maximum.


Sok helyen látni ilyet sajnos, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó is. Sajnálom szegény állatokat, de a magyar törvények szerint sajnos azt csinál a saját lovával, amit akar.

2021. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!