Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet lovagolni egy 130cm-es...

Lehet lovagolni egy 130cm-es Shetlandi pónin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kb 130cm-es Shetlandi pónim, én vagyok 48kiló. Az lenne a kérdésem hogy kárt tenne benne az hogy heti max 3-4 alkalommal 1 órára felulok rá? Nem szeretném tönkre tenni ezért inkább megkerdezem😅



2021. márc. 19. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Mivel ez egy teherbírására szelektelt fajta (málhás ló volt), akár a testsúlyának a harmadával-felével is terhelhető - ha tényleg shetlandi, nem pedig egyszerűen egy kisebb termetű, vékony ló. Ha nem sheti, csak kisebb testű ló, akkor a súlyának 10, max. 20%-ával terhelhető.
2021. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem😊
2021. márc. 19. 10:59
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól izmolt, megfelelően etetett lovacska és kicsit tömzsibb akkor nyugodtan lovagolhatsz rajta.


Úgyis érzed ha sok lennél neki.

2021. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
én úgy gondolom ennyitől nem lesz baja, de arra készülj, hogy ügetésben, vágtában nagyon kényelmetlen, mert pattog és neki is kényelmesebb ha csak léptek
2021. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

130 cm az nem shetlandi, hanem inkább egy welsh.

Amúgy 48 kilót a shetlandi is lazán elbír, de egy 130 centis póni, ha fel van készítve rá, szintén lazán elvisz a hátán.

2021. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

4-es vagyok, tényleg fel se fogtam, hogy 130 cm-et írtál, ő inkább sztem vmi keverék, mert welshnek kicsi sztem, talán hucul, de ez most mellékes.

amúgy akik lepontoztak miért tették, ültetek már sheatlandin? tudjátok hogy pattog? vagy csak azért írtátok mert úgy gondoljuk elbír? akkor írjátok le a ti véleményetek is.

2021. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztos nem shetlandi. Ha még is akkor valszeg., rosszul mérted. Marig mérünk lovat. A shetlandit sem érdemes kitenni a súlyának a 20% ánál többel mert öregkorára meglátszik rajta. Tök kedvesen írdad ki a kérdést meg minden, de vagy kamu a kérdés vagy nem helyesek az adatok.
2021. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem feltétlen kamu, mert simán lehet egy hucul sheti keverék, ahogy a 6-os írta és én sem értem miért pontoztátok le

amúgy én azt ajánlom, hogy ha mindenképp használni akarod akkor szerezz vagy csinálj hozzá egy egyszemélyes fogatot, mert igazából főként erre használták

2021. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 shetit és hucult nem pehet keverni, túl nagy a méret különbség
2021. márc. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
130 rohadtul nem sheti méret. Bár ami az országban megy póni ügyben az sokszor katasztrófa, nem is wels, max méretben. Szimplán csak egy közepes póniként definiálnám a kérdező lovát. 48 kilótól nem lesz semmi baja, lovagold nyugodtan.
2021. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!