Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet FEI dijugrato versenyen...

Lehet FEI dijugrato versenyen zabla nélküli kantart hasznalni?

Figyelt kérdés
Azt tudom h a hackamore elfogadott a FEI altal de az en lovamnak tul eros. Most egy micklem kantart használok (ugy, h az orrszij melle csatolom a szárát)de nem tudom h zabla nelkul engedélyezett e. Sok helyen kerestem a valaszt de sehol sem kaptam meg. Ha a micklem nem megoldás, mit tudom hasznalni aminek hasonlo hatása van a lora. (Nem tudok kérdőjelet tenni😂🤷‍♀️)

2021. nov. 11. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet tudtommal zablanélküli kantárral menni.

Viszont hackamore-ból van sokféle, olyan is, ami gyengébb. (Bár az kérdéses, hogy az összes hackamore fajta engedélyezett-e. Mivel a bosal is annak számít, mégse engedélyezett.)

2021. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a 2021-es FEI szabályzatból:


"Zablák tekintetében nincsenek korlátozások. Mindamellett a versenybíróságnak jogában áll, hogy

állatorvosi tanácsra megtiltsa valamely zabla használatát, amely a ló szájában sérülést okozhat.

A szárakat közvetlenül a zablá(k)hoz vagy közvetlenül a kantárhoz kell szíjazni. (ennek értelmében játszik, a Micklem zabla nélkül) Maximum két pár szár (dupla szár) használata megengedett. Ha a versenyző dupla szárat használ, az egyik szárat a zablához, vagy közvetlenül a kantárhoz kell szíjazni. Ágaskodózabla és hackamore használata megengedett".

2021. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár az a legtisztább, ha az adott versenyen ahol indulnál felkeresed az versenyirodát telefonon vagy e-mailben és ők fognak hivatalos választ adni. amúgy még játszik a kar nélküli hackamore is. [link]
2021. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat❤️ Vegre vannak olyan értelmes emberek akik nem jonnek nekem mert szerintük a Zabla nélküli lovaglas egy fölösleges mű hiszti es nem gondolnak egessegugyi okokra. Na mindegy. Értitek
2021. nov. 13. 00:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!