Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lesz sűrűbb a lovam...

Mitől lesz sűrűbb a lovam sorenye?

Figyelt kérdés
Van egy lovam akinek amióta ismerem(1,5 eve) nagyon ritka sorenye volt es nem lett sűrűbb. (Nem tudom h az h most 15eves szamit e mert mas 15 eves lonak sokkal tobb sorenye van). Szeretnem versenyre fonni, de felek h ki hullama az egesz. Mit erdemes kiprobalni( nem rudok lerdojelet tenni😂🤷‍♀️)

2021. nov. 15. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Fonástól nem fog kihullani. Sajnos ez genetika, neki ilyen. Keress látványos fonásokat.
2021. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Valóban genetika, vannak fajták amiknek sűrű a sörénye, vannak amelyikeknek nem. Ha ritka sörényű ló, akkor nem lesz neki több, nincs semmi ilyen csodaszer. Az emberek között is vannak dús hajúak, meg kevés hajúak.

Viszont nyugodtan fonhatod, attól hogy kevés van, még nem gyenge, nem hullik ki (hacsaknem súlyos vitamin hiánya van, de gondolom nincs, ha meg mégis, akkor vitamin pótlás, és megerősödik, de akkor se lesz több sörénye, mint amennyit a genetika szerint hordoz)

2021. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Biotint lehet neki adni, de amelyiknek ilyen kis csumpi a sörénye az általában olyan is marad.
2021. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem miért pontozták le a drágalátos emberek...
2021. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat

Sztem nem genetika hanem kidorzsoli mert van ahol van es van ahol nincs sorenye. Egyik helyen vissza no, masik helyen meg (gondolom) vakarja es kihullik. Van olyan h a testen teljesen random helyeken nincs szor. Sztem ez ossze fogg a sorenyevel meg h kivakarja de idk

2021. nov. 21. 09:28
 6/15 A kérdező kommentje:
*osszefugg
2021. nov. 21. 09:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez súlyos vitamin/tápanyag hiány is lehet, beszélj egy dokival.
2021. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jo minosegu szenat(top hay)/tapot(Lanoo) kap. Allatorvos szerint normalis de engem megis aggaszt
2021. nov. 21. 10:57
 9/15 A kérdező kommentje:
Milyen vitaminokra gondolsz?
2021. nov. 21. 10:58
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyebkemt kap meg lenmag olajat, biotint, elektrolytot es immunovetet
2021. nov. 21. 10:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!