Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shetlandi póni tartása otthon?

Shetlandi póni tartása otthon?

Figyelt kérdés

Mindenféle képpen otthon szeretném tartani mert a lovarda nagyon messze van..Ha nincs más akkor nyilván bértartásba vinném csak jó lenne háznál.. 4 éves korom óta lovagolok, amióta az eszemet tudom imádom a lovakat, nagyon sokat olvasok a lovakról.. 3 év sajnos kimaradt mert nem tudtuk megoldani hogy lovagolhassak/lovak közelében legyek, de abban a 3 évben sokat olvastam róluk.. Van némi tapasztalatom! Tudom nem tartunk egyedül lovat, de azt meg kell kérdezzem, hogy kecske is jó, vagy inkább a későbbiekben mégegy pónit mellé?? Egyenlőre még egy pónit mellé nem tudok, de a későbbiekben lehet..

A kérdéseim tehát ezek lennének:

- Jó neki kecske, vagy fontos póni?

-Mekkora hely kell neki szaladgálni?

-Havonta mennyi a költsége?

-Ha én iskolába lennék akkor addig lehetne a karámban és ha haza érek utána kiengedni? 14:00 fele érek haza

-ha megbetegszik akkor kb mennyibe kerülne az állatorvos?

-Csődört vagy kancát ajánlotok?


Van pár sejtésem, utána is olvastam, de hogy tuti biztosra menjek, itt is megkérdezem! A legjobbat szeretném majd neki..

Tavasz körül szeretnénk majd venni ha minden jól megy..

Esetleg név ötleteket is kérhetek?

(Csődör én kanca egyaránt jöhet🙂)



2021. nov. 28. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon cuki vagy a lelkesedéseddel, ezt mindenképp tartsd meg :)


Viszont én a helyedben még várnék vele. Most oké, hogy 2-kor hazaérsz, valamint nyáron tiéd a végtelenség, de hamarosan egyetemista leszel és/vagy dolgozol - nagy eséllyel be fog temetni a sok tennivaló, nem lesz időd a lóhoz. Én inkább akkor fognék bele, ha már kialakult egy végleges, stabil időrend, amibe ez belefér.

2021. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyi a tapasztalatod, miért kérdezed ezeket itt akkor? Sok hely kell neki "szaladgálni", egy jó nagy legelő, nem tudom hány hektár, de sok. Állatorvosi cekk lehet tízezres nagyságrendű, de lehet milliós is, bajtól függően. Ez is belefér? A havi tartása szerintem minimum 50 ezer. A kaja, törődés, patkolás stb. Szerintem ne egy ártatlan állaton kísérletezz, ha ide jössz kérdezősködni a tartásáról....
2021. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
4 éves korod óta lovagolsz, de ahelyett, hogy az általad jól ismert, megbízható lovas szakemberek véleményét kérnéd ki róla, te inkább az interneten találomra szembejövő névtelen és arctalan idegenek véleményével, amiről fogalmad sincs, hogy kik vannak mögötte és mennyire megalapozottak? Fordulj inkább a szakemberekhez és hallgasd meg az ő véleményüket!
2021. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3as mindent leírt amit en is akartam...😁
2021. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél csinálni egy shettyvel? Az 80-100 cm, szóval nem az a lovaglós méret, inkább biofűnyírónak vagy fogatozni jó vele, esetleg földi idomító munkát tudsz vele végezni. Mivel viszonylag igénytelen fajta, jó ha van egy félhektáros legelő, plusz rajta egy zárható beálló. Inkább herélt vagy kanca a jó, a mén, csak plusz gond, ha, netán mégis bértartásba, kerülne. Nem havi, hanem éves költsége van. Ha nincs semmi baja, akkor is vagy 20 ezer a doki/év, ha beteg, akkor több százezer Ft is lehet a kezelés költsége.
2021. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!