Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor körmölik a lovamat,...

Amikor körmölik a lovamat, akkor utána a kutyám mindig megeszi a levágott darabkákat. Mit tartalmaz a pata, ami a kutyáknak jó? Magától eszi, szóval gondolom, hogy van valami benne.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2021. dec. 21. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Szaru. Ártani nem árt, a szervezete le tudja bontani.

Fehérjét tartalmaz. Állandó táplálásra alkalmatlan, de nem lesz tőle baja, pláne nem 2 havonta.

2021. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
1 vagyok, mármint ha nem kap mást csak ilyesmit akkor lesz baja, de gondolom nem ezen él. El is veheted tőle, nincs benne semmi olyan plusz, amire szüksége lenne és a táp ne tartalmazná (jó minőségű)
2021. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, két havonta kap ilyet. Gondolkoztam, hogy lehet gyakrabban is kéne neki adni, de ezek szerint maradhat így, ahogy van.
2021. dec. 21. 18:24
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem ezen él. Nyershúst kap meg néha pluszba maradékokat.
2021. dec. 21. 18:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Alpha keratint tartalmaz, ami egy rostos szerkezetű fehérje, abban aminosavak vannak, amiket az izomzat és más szövetek (is) tartalmaznak. Az aminosavak részt vesznek a sejtek új fehérjetermelésében (bioszintézis, fehérjeszintézis) és az ingerületátvivő anyagok szállításában. Ezt a netről göngyölítettem fel a lópatából kiindulva, tehát le tudod ellenőrizni. Ami azonban elgondolkodtató, hogy ilyen ösztönös "pótlásokat" az állatok akkor csinálnak, amikor a szervezetüknek hiánya van valamilyen anyagból. Én a helyedben elvinném a kutyust egy laborvizsgálatra.

Boldog karácsonyt kívánok! (Kutyusnak és Pacinak is! :))

2021. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha nyers húson él, akkor sok tápanyagból van hiánya :D
2021. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
A rengeteg pozitív válasz ellenére kétségeim vannak. A szaru gyakorlatilag lebonthatatlan az állati szervezetek számára, az emésztő enzimek nem képesek lebontani, megemészteni, feltárni. Kísérletileg is csak mikroorganizmusokból előállított fehérjebontó enzimek képesek részlegesen lebontani. Ezek alapján inkább azt hiszem, hogy a szaga miatt eszi meg a kutya. Vizsgáld meg egy-egy ilyen pataevést követően a kutya ürülékét, hogy milyen állapotban jön ki belőle a szaru.
2021. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Akárhány lovardában voltam, a kutyák mindig ették a szarut. Sosem lett semmi bajuk tőle.
2021. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Az én kutyám a Karácsonyra kapott, részben szaruból készült bicskatokomból evett, 😢 de nem lett baja.😃 Előtte egy héttel voltunk dokinál, teljesen rendben volt a vérképe.
2021. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szaru nem emészthető, gondoljunk már bele hogy mi van a bagolyköpetben, meg miért veszi sok nyúl és macskatartó a szőroldó-pasztát.


Kevés mikrobát és a molyokat kivéve nem bontható a keratin.


Amúgy igen, fehérje, igen aminosavakból áll, igen az aminosavak minden fehérje építő elemei, de a bontott téglából is csak akkor tudsz építkezni, ha bontott. Bontásra pedig a szervezet képtelen.


Akkor miért eszik?


- mert finom

- mert szeretnek rágni.


Van-e jótékony hatása?


Azzal hogy rágja, tisztulnak a fogak, erősödnek a rágóizmok, elfoglalja magát a kutya. Tápértéke nincs.


Gond-e, ha a kutya fogyasztja?


Nem, bár fontos, hogy nem habzsolja be, hanem szépen lassan rágja a patadarabot. Az a kutya, amely régóta kap ilyesmit ezzel tökéletesen tisztában van, probléma ott lehet, ha a kutya számára idegen a patadarab és/vagy amúgy sem a kifinomult evéséről híres. Ilyenkor legtöbbször visszahányják a darabkákat, hasonlóan mint csont esetén.


Kell e többször adnod neki?


Nem.

2021. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!