Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam (poni, csak,...

Van egy lovam (poni, csak, hogy meg makacsabb legyen. ) es mindig felek raulni mar regota de most erzem ezt nagyon. Csak mert itt kell kerdojelet tartalmaznia :DD?

Figyelt kérdés
Vagtaban volt mindig problema az hogy bakol. Oke. Ez meg nem lenne baj ha kozben szepen menne es nem allna meg es nem folysmatosan csinalna. De klzben megall a lo! NEM tudom hajrani barki jon itt okoskodni nekem. €@(-://& lusta. Amikor ott van mas lo es kulon megy toluk akkor meg lepesben is nehezen indul.. es mostanaban mindig tele van a segge, nem mentem vele egy hetet de aztan heti kettot es mindket alkalommal lefuttatam es harmadszorra is hulye volt, de mindig ilyen es mar az van, hogy leposbol bakol ket rohadt nagyot es galoppozik ket ugrast. Ugetesbol megrosszabb, vagtazni reg nem vagtaztam vele, de ott meg amikor mem bakol epp megall. Es ez a legeegnagypbb problema hogy ilyen lusta loval neg nem talalkoztam. Egyebkent “dolgozunk” rajta, hogy ne legyen ilyen, de o mindig ezt csinalta es fogja is es ide nem eleg egy tapasztalt lovas mert vagta/igetes/lepes helyett o bakol aztan ha vagtazik lehetetlen hajtani, vagy ha uget azt is olyan lassan.. (nem oreg) (zab kilove) a dolgozunk azt jelenti, hogy parteli fele dolgok, de az erdekelne, hogy lehetseges, hogy az segit ezen? Vagy valami mas otlet (a veresen kivul)?
2018. jan. 3. 16:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*parelli

*valami amit tudnek kezdeni vele?

2018. jan. 3. 17:02
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

A gond az, hogy a lovacska szépen rájött, hogy félsz a bakolástól, ergo addig csinálja, amíg le nem szállsz, nehogy meg kelljen mozdítania a kis fenekét... Szép a parellizés, de nem bíztok egymásban, és nem működtök együtt. Innen a megoldás az, hogy egyik kézben pálca, ha rúg, durr, megint rúg, megint durr, ha megáll, csettintés, hogy haladás van. Csúnyán megfogalmazva: amíg meg nem mutatod, hogy te vagy a főnök, addig sz'rba sem fog venni. Mint ahogy most is teszi. De egy tisztességesen lefutószárazott, mondom: LEFUTÓSZÁRAZOTT és nem körbefuttatott ló van annyira tikkadt, hogy ne szívasson halálra.

Amikor meg érzed, hogy tele van a segge, menj ki vele a határba, és vágta, amíg mozdulni bír. Állj a kengyelbe, és hadd rugdalózzon. Told előre, csak ne álljon ki a vágtából, amíg rúg. Ha mérsékli magát, ügethet. Ha rúg, vágta! Ha már a nyelvében esik hasra, rá fog jönni az összefüggésre...

2018. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha félsz ráulni kerj meg vki mást h uljon rá. Szerintem a parellizes jó ötlet mert lehet kicsit kedvet ad neki az edzeshez. Nekem is volt ilyen lovam akit lovagoltam de idővel beno a fejelagya hidd el.;) amúgy hány éves a póni?
2018. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy lovardába, és tanulj meg lovagolni, lovat kezelni. Erre nem lehet mit mondani, látványosan nem tudod mit csinálj a lóval (szép szóval se), rádásul aki fél a lóháton annál szinte mindíg hiányoznak az alapok. Ezzel még nincs is baj, csak nem a lovat kéne okolni a saját hibáidért, az még jóra sose vezetett...
2018. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Te vagy a nyíregyi? Írtam anno h ránéznék, de nem válaszoltál.
2018. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek! Az utolsonak: nem nem en vagyok az,

Azt elfelejtettem irni, hogy regen konkretan veresre vertek a lovat ezert rogton jon minden ha hozzaer valaki palcaval ugyhogy azt sajnos nem tudom, de koszi!


Es en nem tudok ugy buzni benne hogy tudom, hogy a foldhoz fog vagni, mas lopn tokeletes, de ...


Az lenne a kerdes, hogy nemtudom milyen alapokra gondolsz? Lovaglas vagy loval valo foglalkozas? Az is baj, hogy magyarorszagon nem talalok olyan embert aki felulne a lovamra es kepes lenne kicsit helyretenni normalisan!

2018. jan. 3. 21:14
 7/14 A kérdező kommentje:
Az lenne meg a kerdes, hogy megis hogy kuldjem elore, ha megall es nem megy tovabb? Mint mondtam palca kilove, de amugy sem szeretnem verni a lovat de azert egyszer egy csapas nem artana :D
2018. jan. 3. 21:17
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Én nem vagyok szakértő, imádok lovagolni és én is kerültem már ilyen helyetbe, hogy akármit csináltam, nem volt együttműködő a paci. Ilyenkor mindenki mondott mindent, az edző kiabált, hogy rúgjam, pálcázzam, de valahogy éreztem, hogy ezt másképp is meg lehetne oldani. Az én módszerem az volt, hogy először a földről próbáltam elnyerni a ló bizalmát, illetve kialakítani a köteléket. Ha sokat simogatod, ápolod, játszol és beszélgetsz vele, én hiszem, hogy egy idő után tisztelni fog téged. Ha jutalmazod egy-egy kedves megnyilvánulásáért, az nagyot dob a kapcsolaton. Talán hülyeséget beszélek, mint mondtam nem vagyok szakértő, de ha én ló lennék, akkor olyan embert fogadnék el gazdámnak, aki nem csak azt várja tőlem, hogy hódoljak be és engedelmeskedjek. Szeressen veled lenni a ló, bízzon benned, én így gondolom. Sajnálom ha buta felfogás.
2018. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha természetes úton szeretnéd rendezni, akkor keresd pl Pataky Katát. Nem hiszem, hogy ne találnál olyan embert aki segít rendbe tenni a helyzetet, csak még kell fizetni.
2018. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Az lenne a kerdes, hogy nemtudom milyen alapokra gondolsz? Lovaglas vagy loval valo foglalkozas?

És rögtön utána, hogy hogyan kell pálca nélkül előrelovagolni?

Kérlek szépen, keress egy edzőt, mert ennek nagy sírás lesz a vége. Elrontott, bizalmatlan ló, gyenge kezű, tapasztalatlan lovas nem jó párosítás. Elhiszem, hogy jót akarsz, de ebből irdatlan nagy baleset lesz, ha ezen az úton haladtok tovább.

2018. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!