Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a lovakkal...

Mit csináljak a lovakkal szilveszterkor?

Figyelt kérdés

Tavasszal hoztuk haza a lovainkat, eddig bértartásban voltak.

Ez az első szilveszterem velük, nem tudom, hogy viselik a tűzijátékot. Mikor bértartásban voltak, boxban voltak éjszakára, éjjel a lámpák égve voltak, ment a rádió, hogy elnyomja a puffogásokat. Én nem voltam ott, de a lovász szerint nem volt semmi reakciójuk a durrogtatása, csak először kicsit meglepődtek.


Viszont itthon nincs box, csak beálló, az is csak a legelőn. Úgy tudom, nem szabad bezárni, kikötni őket, mert akkor csak jobban megijednek. A zárható karámban hagyjam őket estére, vagy a legelőn? A legelő csak villanypásztorral van elkerítve, kb. 5000 m². Van egy zárt karámjuk, ahova csak ritkán vannak becsukva, ha pl. elmegyek itthonról sokáig. Itt biztos kerítés van, nem tudják kitörni. Ez kb. 100 m². Szerintetek hova zárjam őket szilveszterkor? A legelőre, ahol könnyebben szaladnak 1-2 kört ha megijednek, viszont lehet, hogy kiszakítják a villanypásztort, vagy a zárt karámba, ahol biztos a kerítés, de sokkal kisebb? Az is lehet, hogy amúgy nem is fognak megijedni, de mindig ráparázok az ilyenekre.



2021. dec. 21. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Én a zárható karámot választanám, de nem csak szilveszter estére, hanem előbb is párszor, mert írod, hogy csak ritkán vannak bezárva. Szokniuk kellene kicsit a helyet előre.
2021. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Zárható karám, és állatorvos útmutatása, tanácsa alapján leszedálni őket előre.
2021. dec. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a biztos karámot javaslom. Nem árt lábvédőket is tenni rájuk (már ha van nekik), mert a nagy ijedségben össze-vissza verhetik magukat.


Széna legyen előttük, hogy el tudják magukat foglalni az evéssel. Ha csak kicsit zavarja őket a durrogás akkor ez segít nekik megnyugodni. Ha nagyon félnek tőle, akkor mondjuk nem fognak nekiállni enni.


A leszedálás csak akkor működik, ha velük tudsz végig maradni. Télen viszont óvatosan ezzel, kelleni fog rájuk akkor takaró, mert felborítja a hőháztartásukat és megfázhatnak. Bódítás alatt kaját se kapjanak.


Ha ez az első szilveszterük otthon akkor ne menj el otthonról inkább, figyelj rájuk egész este.


Lehet kapni egyébként füldugót lovaknak. Az sokat segít, de nem tudom hogy tudsz-e így karácsonykor még beszerezni

2021. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a zárt karámot mondanám, kaja legyen előttük bőven, hogy azzal foglalkozzanak, és ennyi, figyelni kell őket. Nálunk otthon villanypásztoros

megoldás van, mert négy lóból egy se fél tőle, nem is foglalkoznak vele, de nem minden ló egyforma. Viszont esetleg megkérdezheted az állatorvost, hogy vészhelyzet esetén mi a teendő.

2021. dec. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Zárt karám + szoktad őket karikásostorhoz. Az is elég hangosan csattan, 31-én már meg se lepődtek a mieink.
2021. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!