Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóútlevél azonosító szám?

Lóútlevél azonosító szám?

Figyelt kérdés
Mit jelentenek a lóútlevélben az azonosítószámban a betűk? Van az SH a shagya arab, vagy az NO a nóniusz, MF magyar sportló/félvér,de a CD és a BS az mi lehet?

2021. dec. 29. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Arra gondolsz, ami az első oldal jobb felső sarkában van (HUN kezdetű) vagy, amit valamelyik belső oldalon találsz (UELN szám)?
2021. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hun kezdetűre
2021. dec. 29. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:

A HUN után K vagy M betű van, ez jelöli, hogy a ló kanca vagy mén. Ez után 2 betű jelöli vagy a fajtát (pl. SH=shagya arab) vagy az ismeretlen számazást (QC) vagy pedig, hogy melyik megyében lett kiállítva az útlevele (CD=Csongrád megye, BS=Békés megye).

Ezután a számok között van csikószám, születési év utolsó két számjegye, technikai karakterek, stb. Ezeket már nem tudom, hogy vannak pontosan.

Hátul van még benne 2 betű. Ha IM, akkor import ló, ha valami más akkor nem tudom sajnos én sem mit jelent

2021. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És az XX vagy az M után mégegy M?
2021. dec. 29. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:

A számsor “kódolása” eltér az egyesületi és a “normál” útlevél esetében. Tehát nem mindegy, hogy valami hátsókerti lovacskáról van szó vagy esetleg egy 5 soros származási lappal rendelkező shagya fedezőménről.


Az M lehet mezőhegyes esetleg. Az XX angol telivért jelöl a származási lapon.

2021. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!