Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol lehet ebben az évben...

Hol lehet ebben az évben sportoktatói képzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Feltúrtam a google-t de csak régi okj-s képzéseket dob ki. Valaki tudná?
2022. jan. 20. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Régen volt Sportoktató, sportedzői képzés is, én is csekkoltam most, de én sem találom sehol. A Mátrix-nak is volt ilyen képzése.


Amugy az OKJ átalakult, lehet emiatt nem találni, mert még alakítják. Nézd találtam ilyen infot:


[link]

2022. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a testnevelési egyetemen van lovaskultúra oktató képzés is és hipologus képzés is, de ezek felsőoktatási képzések.
2022. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen ezért kérdezem mert én régen lovászt csináltam de az még okj-s volt a mostaniaknak meg nem tudom a menetét. Akkor remélem lesz valami ősz környékén mert ahol kaptam álláslehetőséget oda kérik.
2022. jan. 20. 22:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a testnevelési egyetemen.
2022. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A jelenlegi szakmajegyzékben is van sportedzői képzés, csak most ha van érettségid akkor 2 év, ha nincs akkor 5 év a képzés. Melyik megyében tanulnál? Van intézménykereső.
2022. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sima (nem lovas) sportedzőivel is lehet oktatni? Mert a szakmajegyzékben csak olyat találtam
2022. jan. 20. 23:08
 7/10 A kérdező kommentje:
De mindegy mert megnéztem 3 olyan suli is van a közelben és egyiknél sem indul sportedzői
2022. jan. 20. 23:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan úgy van, hogy Sportedző (sportág megjelölésével) Eddig is így volt. Csak most nem 7 hónap alatt darálják le az anyagot, hanem 2 év iskolarendszerben. Amúgy én is 2 évesben csináltam. Az első év az elmélet, amolyan osztatlan képzés: gimnasztika, anatómia (emberi), edzéselmélet, terheléstan, sporttörténet. Ez ugyanaz a fociedzőnek, a teniszesnek, az úszónak, lovasnak...stb. A második évben bejön a gyakorlat meg még pár elméleti tárgy pl sportpszichológia, vállalkozási ismeretek, idegen nyelv...stb. Igazából a sportágaddal a gyakorlaton fogsz találkozni, de túl mély dolgok nincsenek, legalább is itt az emberre van jobban kihegyezve a történet. A második év végén egy éves edzéstervet kellett csinálni ló-lovas párosra, a grafikus részt napi, a szövegest kb feladat szintű lebontásban. Szóbelin anatómia volt, edzéselmélet, meg gimnasztika, a gyakorlati vizsgán edzésvezetést kellet tartani, pl patanyomfigurák lovagoltatása, ugrógimnasztikai sor felépítése és meglovagoltatása, alap idomító gyakorlatok (pl combravaló engedés) tanítása, lovagoltatása...


De hiába van papírod, a "hivatalosan elismert" továbbra is csak akkor leszel edzőként, ha a Lovasszövetség minősítő vizsgáját leteszed, ott már komolyabb az elméleti rész és a gyakorlat is, mert magadnak is lóra kell ülni. (A suli végi szakvizsgádon nem feltétlenül kerülsz lóra).

A mostani rendszerbe annyiban bővítették az elméleti részt, hogy most hozzácsapták a sportszervezői részt, tehát jelenleg Sportedző (a sportág megjelölésével) – sportszervező a szakma neve.

2022. jan. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad a menetét.

Akkor már lovasOKTATÓI sem lesz?Ezt mind egy név alá söpörték?

Mert én inkább azt szerettem volna, vagy az sem lesz elismert?

2022. jan. 21. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Van mindegyik, csak a szakmajegyzék nem részletezi.

Most is fut még lovasedzői/oktatói Simonpusztán szokták tartani és bármikor lehet csatlakozni.

2022. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!