Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Összeszedjem a trágyát a...

Összeszedjem a trágyát a legelőről?

Figyelt kérdés

Eddig a látható helyről mindig összeszedtem, a legelő hátuljáról nem. Most tél van, szinte semmi fű, ki van taposva és le van legelve. Ha a trágyát (kb. november óta van otthagyva) otthagyom egész évben, jobban fog tőle tavasszal nőni a fű? 2 hektárról van szó. Attól félek, hogy elnyomja a füvet, nem fog nőni. Viszont a tápanyagát fel tudja venni a talaj, ha rajtahagyom? Nem ég ki az ammónia-tartalomtól még jobban a fű?

Nyár óta van itthon a pacim, eddig nem volt ilyenben tapasztalatom, bármilyen tanácsot szívesen fogadok:)


2022. jan. 21. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát nemtudom.. én is próbáltam ilyesmit, szét is terítettm egy picit de nekem csak gombák nőttek rajta, a lovaim meg amúgysem hajlandóak enni a "wc" részről
2022. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2 hektárnál én nem foglalkoznék ilyennel. Gondolom nem vetett pázsitról van szó, ahol számít, hogy egy-egy foltban kiég. Ahol ki is ég kis foltban, körülötte erősebb fű fog nőni. De ez a lótrágyára annyira nem jellemző, hogy kiégetné a füvet.
2022. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ammónia a pisiben van, azt nem tudom össze szedni, elkerülhetetlen. A trágya viszont jót tesz a talajnak, tele van tápanyaggal, ami a növénynek jó (nem véletlenül szokták trágyázni a véleményeket). De a mennyiséget te tudod. 2 hektár, de hány ló van rá? Elnyomhatja a füvet és sáros trágyás föld lesz, ha túl sok a ló, és éjjel-nappal ott vannak.

Én nem szedném össze, esetleg szét locsolnám (slaggal ha elér odáig, ha nem akkor gereblyével szét húznám valamennyire), de ha látom, hogy túl sok (azért szemre látni lehet, illetve ha úgy kell sasszézni, hogy ne lépj bele), akkor össze szednék valamennyit, de nem mindet, hagynék a fűnek. A ló eszi a füvet, a trágyával táplálja vissza a földet.

2022. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2 ló van.

Most 2 órán keresztül szedtem a trágyát, össze van fagyva "egy nagy kupaccá", így könnyű volt. Csak a nagy darabokat szedtem össze.

2022. jan. 21. 15:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2 ló 2 hektárra. Ennyi kell is a legelőnek.
2022. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy a lovak nem mindig egyenletesen szórják szét, hanem egyes helyekre gyakran ürítenek, néha szobányi részeken földet csak foltokban látni. Ilyen helyeken természetesen kiég a fű.

De mivel nagy terület, szerintem különösebben nem lehet gond, hogy lesznek csupasz foltok. Még akkor sem, ha az ilyen helyek gyakran helyezkednek el elöl, feltűnő helyen, ahonnan a lovak figyelik az emberi mozgást.

2022. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora területen, ennyi lónál nem igazán kell. Ha vannak foltok ahol rengeteg van és vigyázni akarsz a fűre akkor ott összeszedheted vagy még jobb, ha boronával széthúzod/elteríted.
2022. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi hiába szedtük össze havonta a trágyát, ahol kaki placc volt ott nem legeltek akkor se, ha tiszta volt. Volt 3-4 ilyen pont, erre rá kell tudni.
2022. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha felszedem a nagyobb, összefagyott trágyákat, akkor az alatta lévő "fű" (kb 3 szál...) az zöld. De közben meg el is van nyomva.

Tudom, hogy nem egy nagy dolog, de én állandóan ilyeneken aggódom. Tavaly nyár óta vannak itthon a lovak. Tavaly előtt nyáron egyszer volt lekaszálva a terület, a szénát eladtuk. Kb térd alá érő fű volt. Aztán tavaly nyárra megint kb. addig nőtt meg a fű, nagyon szép volt. Le lett június körül kaszálva, kb 10 centis fű maradt. Majd mégegyszer átment rajta a traktor, mert elviselhetetlen volt a parlagfű, párom allergiás rá. Aztán jöttek rá a lovak, akik lelegelték, már alig van belőle valami, porol az egész (a fák között nem olyan vészes, de az csak egy kis sáv).

Gondoltam, hogy veszek olyan magot, amit csak elszórni kell (már ha van ilyen), nem kell feltúrni az egész legelőt. De gondolom ez lenne vagy 200ezer forint, ez nekem nagyon sok.

Le fogom keríteni a felét tavasszal, hogy hadd pihenjen, újuljon meg a fű.

De nagyon tartok attól, hogy porosra tapossák az egész helyet, esetleg nem lesz elég eső. Locsolni nem tudom sajnos.

2022. jan. 24. 15:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, össze kell szedni a trágyát, ha nem szeretnéd, hogy a férgek elszabaduljanak. Képzeld el, nekem milyen lehet 20 ló után ezt csinálni, de a lovam egészsége fontosabb

2022. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!