Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Át lehet szoktwtni egy lovat...

Át lehet szoktwtni egy lovat hackamore-ra?

Figyelt kérdés

Nagyon súlyosan megsérúlt a szájában és így nem merem zablában lovagolni. Szórakozásból lovagoltam már kőtőfékben, de nagyon erős meg azt versenyen sem lehet használni. Hallottam, hogy vannak kisebb kachamoreok, de nem találok és nem is tudom, hogy melyik van engedélyezve a FEI által.

Ha találok jó hackamore-t, hogy tudom összeszedni a lovat? Csak ugyan úgy lovagolom es ha jó a hátulja támaszkodni fog?

Hogy tudom hozzászoktatni a hackamorehoz?( nem akarok 10km vágtázni xd)



2022. febr. 4. 15:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Pl. A PSOS hackamore milyen?

Mennyire erős?


Vagy amíg váltok, jó ötlet egy Trust Flexi Soft Short Shank Hackamore kombinációt használni? Eddig Flexi Soft Oliv zablám volt neki úgyhogy szerintem olyan mintha ugyan az lenne csak egy hackamore-al. 1-2 hétre szerintem kibírja még ugy is hogy meg van sérulve a szája. Ugyse fogom tépni.

2022. febr. 4. 15:33
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ennek nincs karja, szóval nem bántja a lovat.

[link]

Itt pedig találsz csak fémtagot meg orrszíjat is, ha magad raknád össze.

2022. febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Pl mi lenne ha megkérdeznéd az állatorvosod. Ő látja a ló állapotát, és tud segítséget nyújtani
2022. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegnap este beszéltem az állatorvossal és azt monta, hogy bármi ami nincs a szájában jó.


Elfelejtettem: 6 éves mén és még nem akarunk csikókat ezért a kar nélküli hackamore ki is van zárva😂


( “ lovagoltam mar kotofekben de nagyo eros” ugy ertettem hogy a ló erős nem a kötőfék.)

2022. febr. 6. 01:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor vegyél karos hackamore-t. ;)
2022. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!