Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Legyen lovam? Saját ló? Lovat...

Legyen lovam? Saját ló? Lovat keresek

Figyelt kérdés

Légyszíves olvassátok végig. ♥


Először is ilyen lovat szeretnék. ( nem ez a lényeg, át lehet ugorni):


-kanca vagy herélt


-8-12 év körülit ( 6-7 évesnél fiatalabbat semmiképp, de 13-14 évesnél idősebbet sem)


165 cm marmagasság fölöttit


-színe, fajtája, papírja nem fontos


Több mint 5 éve lovagolok. Már kicsi korom óta nagyon szeretem a lovakat. Mindig is lovagolni akartam. Nagyon szeretem a természetet és az állatokat. Szeretném ha a lovaglás, lovazás nem csak egy hobbi lenne, hanem annál több. (Egy életmód, ha lehet ilyet mondani) Le tudom csutakolni a lovat, le és fel tudom nyergelni, mind a 3 jármódban lovagolok, párat már ugrattam is. Van tanyánk, ahol 1 hektár területen lenne a ló, ami körbe van kerítve, mivel ugye eddig ott más állatok voltak. Van itató, fedett rész, és egy részt le tudnánk keríteni amikor lovagolnék. A környező földeken tudnék tereplovagolni. Nagyon szeretek tereplovagolni, sokszor voltam már. Tudom milyen az állatokkal a munka, és segíteni fogok tavasztól reggel és este is az etetésben, hogy hozzászokjak, milyen. De tudom, hogy egy saját ló még több munka lenne. Minden nap legalább 1,5 órám lenne a lóra, de ez tényleg a legminimumabb (van ilyen szó?) idő. Az időjárástól és az évszaktól is függ, de átlagosan 3-4 alkalommal tudnék lovagolni egy héten, nyáron nyilván ha tehetem minden nap lovagolnék. Futószárazást még nem csináltam, de tudom hogy kell. Nem szeretnék a lóval versenyezni, hobbi lónak szeretném. Viszonylag sok lovas ismerősünk van az edzőmön kívül is, így lenne segítségem. A szüleim támogatnak, és apukám a ló egyharmadát kifizeti, mert ő is meg fog tanulni lovagolni, és majd ő is szeretne rajta lovagolni. De a többit nekem kell kifizetnem.. Elkezdtem egy lóra gyűjteni még régebben, és 200 000 Ft-om van most. Ez még nem elég, de nemsokára meglesz az összeg. Tudom hogy milyen felszerelések kellenek, és lenne rá pénz. Ha 5-8 hetente jönne a kovács, és az 4000-8000 lenne, és van szénánk, tehát azt nem kellene venni, akkor kb. 13 000-18 000 lenne a havi tartása a lónak.


Már egy éve komolyabban erre készülök, persze ezelőtt is mindig szerettem volna lovat. Amint lesz lehetőségem rá, lesz lovam. Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok az emberek véleményére. És ha esetleg valaki tud ilyen lovat, írjon. Köszi az értelmes válaszokat, tippeket.


Legyen szép napotok! ♥



2022. márc. 11. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves vagy????
2022. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

A szuleid igent mondtak ra, gondolom tudjak mire vallalkoznak es minden anyagi dologban tudnak segiteni illetve majd ha te par ev mulva elkoltozol esetleg ilyen-olyan okbol, akkor majd megoldjak a loval kapcsolatos dolgokat is.

Felnott emberek, nekik kell tudni,mit bir el a csaladi kassza es az o idejuk, de ha igent mondtak ra, akkor nincs kerdes.


Most meg felesleges lovat ajanlani, majd ha meg lesz ra a penzed, akkor elkezdtek nezelodni.

2022. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Lómániás tini újra "in action"? :)
2022. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
És ha valami történik ne adj isten a ló bekólikázik az èjszaka közepén akkor miből fogod elvitetni az ambulanciára? Miből fizetsz ki egy lószállítást Budapestig? Miből fizeted ki a kezelèsét? A lótartáshoz nem csak hely, idő, meg széna és víz kell….. saját kereset meg elengedhetetlen, apuka ide vagy oda.
2022. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
De itt mi a kérdés? Meg mik ezek a válaszok? A szüleid már belementek, támogatnak, akkor meg?
2022. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Jajj nekem is a lómániás hülyegyerek jutott eszembe :))))
2022. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Egy ló mellé kellene valamilyen társ is, legrosszabb esetben egy kecske is megteszi, de a legjobb az lenne, ha más lovak társaságát élvezhetné. Csordaállat, így egyedül nem érzi jól magát, ezért szoktak egy ló mellé venni egy kisebb pónit, pl shetlandi. Persze azzal is ugyanúgy foglalkozni kell.


Széna nem lesz elég, pláne ha ennyit terveztek vele mozogni. Járj utána a a takarmányozásnak, mert nem csak szénával etetünk. Plusz a széna sem csak úgy terem, azért is meg kell dolgozni, tehát az sem lesz ingyen, csak nem kell vennetek. Azt is vedd figyelembe, hogy az a szénát, amit a lovad megeszik, nem lehet eladni, ez pedig ugyanúgy bevételkiesés, ha úgy nézed kiadás. Egyáltalán kaszáltok-e annyit, amennyi kellene a lónak, és ez mekkora kiesés a bevételeitekre nézve?


Földről való dolgozás szerintem elengedhetetlen lesz, azt jobb lenne minél előbb elsajátítani. Nem elég, hogy tudod hogy kell, kezdd el csinálni, mert akkor tudja az ember igazán, hogyha valóban csinálta is már. Ez minden dolognál így van, az elméleti tudás kevés.


Állatorvost ismersz, aki tud érdemben foglalkozni a lóval? Már előre érdemes tájékozódni a szakemberek, illetve az áraik felől.


Az 5-8 heti kovácsot én kicsit gyakorinak érzem, pláne ilyen igénybevétel mellett. Persze ez a legkevesebb.


Ki fizeti a ló 2/3-át? Te?


Van edződ, akivel el tudtok menni megnézni a potenciális lovakat? Tudod, hogy mi alapján válassz a lovak közül? Mert nagyon fontos, hogy ne az ár alapján dönts... Van állatorvos, akivel a vásárlás előtt megnézeted a lovat?


Felkészültél 10-15 év felelősségre, hogy a ló elsőbbséget élvez minden programodat illetően? Van terved arra, hogy ki fog foglalkozni a lóval, amikor több napra, vagy családostúl vagytok távol? Tudod mit jelent szélben-hóban-esőben-fagyban IS ugyanúgy dolgozni?


Ha a szüleid támogatnak, és - szerinted - lenne rá pénzetek, akkor miért tetted fel a kérdést? Mit szeretnél kérdezni?

2022. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom, de azt kell mondjam, hogy ne tartsatok lovat, mert nem telik rá nektek. Ha már kifizetni is ekkora feladat, mihez kezdetek majd a hirtelen beeső többszázezres orvosi költségekkel? Szegény paci éhen fog halni az üres szénán! Az alapkellékek sem jönnek ki a 200 ezredből, arra ki fog költeni?

Járj máshoz lovagolni, ne szenvedjen hiányt az állat az anyagiak miatt!

2022. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

7: lilaködös leányálmok....


Kb. 100 kérdést kiírt már ide. Vagy ő , vagy hasonló tinilányok.


Tipikusan olyan kérdések, amit az állítólagos edzőjük, vagy lovardájuk tudna megválaszolni - már persze ha nemcsak a fantáziájukban létezne. :-)))

2022. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen egyet kell értenem az előttem szólókkal is. Az hogy van széna az mit takar? 1 bála - 2 bála összesen? Előbb utóbb elfogy. Milyen minőségű a széna? Nem mindegy, lónak jó minőségű kell. Télen mihez fogsz kezdeni? A növekvő üzemanyag árak mellett a bálázás szerinted ingyen van?

A lónak nem elég a széna. Abrakolni kell. Az abrak 100kg-ja 13-15 000 forint körül mozog vidéken, annyi kell egy hónapra. Honnan szerzel abrakot? Manapság el se akarják adni,mert mindenki a saját haszonállatait részesíti előnyben ilyen takarmány árak mellett.


Aki azt írta hogy a ló lemondásokkal jár neki is igaza van. Nem mehetsz el több napra, nem hagyhatod ott, a ló mindennapos gondoskodást igényel. Nincs Karácsony, nincs ünnep. December 24.én térdig sárban erős szélben toltam ki a trágyás talicskát ugyanúgy hajnalban mint máskor. Az állat nem fogja megvárni míg kijózanodsz egy buli után, vagy míg elmész a nagyihoz hétvégére.

Majd ha lesz saját kereseted, és tudod milyen felelősséggel jár a munkavégzés, munkahely ahol meg kell felelni, és mellette jut energiád időd és pénzed lóra, akkor vállalj. Az egy érző lény, nem egy autó amit pl költségmentesen hagyhatsz hónapokra a garázsban ha épp nincs rá időd. (Bár az se költségmentes mert kell rá műszaki és biztosítás) :)

2022. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!