Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Legyen lovam? Saját ló? Lovat...

Legyen lovam? Saját ló? Lovat keresek

Figyelt kérdés

Légyszíves olvassátok végig. ♥


Először is ilyen lovat szeretnék. ( nem ez a lényeg, át lehet ugorni):


-kanca vagy herélt


-8-12 év körülit ( 6-7 évesnél fiatalabbat semmiképp, de 13-14 évesnél idősebbet sem)


165 cm marmagasság fölöttit


-színe, fajtája, papírja nem fontos


Több mint 5 éve lovagolok. Már kicsi korom óta nagyon szeretem a lovakat. Mindig is lovagolni akartam. Nagyon szeretem a természetet és az állatokat. Szeretném ha a lovaglás, lovazás nem csak egy hobbi lenne, hanem annál több. (Egy életmód, ha lehet ilyet mondani) Le tudom csutakolni a lovat, le és fel tudom nyergelni, mind a 3 jármódban lovagolok, párat már ugrattam is. Van tanyánk, ahol 1 hektár területen lenne a ló, ami körbe van kerítve, mivel ugye eddig ott más állatok voltak. Van itató, fedett rész, és egy részt le tudnánk keríteni amikor lovagolnék. A környező földeken tudnék tereplovagolni. Nagyon szeretek tereplovagolni, sokszor voltam már. Tudom milyen az állatokkal a munka, és segíteni fogok tavasztól reggel és este is az etetésben, hogy hozzászokjak, milyen. De tudom, hogy egy saját ló még több munka lenne. Minden nap legalább 1,5 órám lenne a lóra, de ez tényleg a legminimumabb (van ilyen szó?) idő. Az időjárástól és az évszaktól is függ, de átlagosan 3-4 alkalommal tudnék lovagolni egy héten, nyáron nyilván ha tehetem minden nap lovagolnék. Futószárazást még nem csináltam, de tudom hogy kell. Nem szeretnék a lóval versenyezni, hobbi lónak szeretném. Viszonylag sok lovas ismerősünk van az edzőmön kívül is, így lenne segítségem. A szüleim támogatnak, és apukám a ló egyharmadát kifizeti, mert ő is meg fog tanulni lovagolni, és majd ő is szeretne rajta lovagolni. De a többit nekem kell kifizetnem.. Elkezdtem egy lóra gyűjteni még régebben, és 200 000 Ft-om van most. Ez még nem elég, de nemsokára meglesz az összeg. Tudom hogy milyen felszerelések kellenek, és lenne rá pénz. Ha 5-8 hetente jönne a kovács, és az 4000-8000 lenne, és van szénánk, tehát azt nem kellene venni, akkor kb. 13 000-18 000 lenne a havi tartása a lónak.


Már egy éve komolyabban erre készülök, persze ezelőtt is mindig szerettem volna lovat. Amint lesz lehetőségem rá, lesz lovam. Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok az emberek véleményére. És ha esetleg valaki tud ilyen lovat, írjon. Köszi az értelmes válaszokat, tippeket.


Legyen szép napotok! ♥



2022. márc. 11. 14:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, most láttam mennyire ki van számolva minden forint neked. Nos a kovács nekünk idén emelt mint mindenki más is, patkolással 21 000.- 7- 8 hetente. Körmölés is szerintem már van 10-12 körül kiszállással.
2022. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Hamár filléres kérdésről írsz 11-es, így utólag jutott nekem is eszembe, hogyha a kérdésben leírtak a tényleges "költségvetést" jelentik, akkor az nagyon nem jó.


Etetésen és a kovácson kívül még sok más és sokkal nagyobb költségei vannak a lótartasnak kedves kérdező...

2022. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
Igen igazad van, remélem jobb belátásra tér a kérdező :) nézzük a jó oldalát, legalább megkérdezte. Remélem nem “csakazértis megmutatom” típusú ember a kishölgy, vagy fiatalúr, mert akkor egy újabb szerencsétlen állat látja majd kárát a felelőtlen állattartásnak. Plusz mivel a ló él 25+ évet is, 10-15 évig biztosan társa lesz, és mi lesz ha a szülei már nyugdíjasok lesznek és nem lesz se pénzük se energiájuk foglalkozni vele. Vagy mi lesz ha elmegy egyetemre? Vagy középsuliba? Jól gondold meg kérdező, ha tényleg szereted a lovakat, ne árts egynek se.
2022. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%

Egy ló társas lény gondolj bele hogy a ménesekben is milyen sokan vannak együtt, mindnképpen kell egy társ mellé. Egy ló(főleg ha saját helyen tartod) nagyon sok munka és idő,sokat kell a ló körül is dolgozni. És nagyon sok pénz

. Egyépként ha már megengedték a szüleid akkor ez a kérdés 'felesleges' mert úgysem a mi döntésünk számít. Szerintem ha van a közelben egy lovarda ahol be tudsz segíteni akkor először próbáld meg azt és rá fogsz jönni hogy mennyire sok munka

2022. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
A tartás még otthon is havi 30ezer... Plusz ma egy normális ló, 700-800 ezerről indul, de inkább millió. És csak egy alap belovagolt bogóról beszélünk. Nem kell származás legyen de az útlevél minden lóra kötelező. Szóval az alap, hogy legyen. Szerintem várjatok még vele. Csak akkor legyen lovatok, ha ha havi 50ért is beleférne.
2022. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
44%
Kell neki társ de amúgy minden rendben van
2022. márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!