Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a származás nélküli ló...

Mi a származás nélküli ló útlevél igénylésének a folyamata?

Figyelt kérdés
Tudna valaki nekem segíteni, egy származás nélküli ló útlevelét illetően? Szeretnék neki chipet, és útlevelet csináltatni. Először chippelje be az állatorvos, csináljunk vérvizsgálatot, és utána küldjem be az igénylést? Be lehet küldeni postán is? Van másik lovam, neki van,ő pedigrés,neki csak átírva lett az útlevele rám. Ki fognak jönni megnézni a lovat? Az állatorvos ad valami igazolást a chipről, oltásról, vagy hova írja be ha nincs útlevele? Köszi előre is!

2022. márc. 19. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az állatorvos végzi az igénylést is.
2022. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Megyeileg illetékes lótenyésztési felügyelő azonosítja a lovat. Az alapján állítják ki a papírokat. Plusz doki teszi a chipet, plusz vérvétel.
2022. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EAdri93 ***** válasza:
Felhívod a területileg illetékes lótenyésztési felügyelőt (Pest megyében Abay Pál) , készült fel hogy simán eltart hónapokig is.. ha abszolút semmi jelölése nincs a lónak akkor is megoldják. Ha a csikónak van fedjegye akkor könnyebb.. 2013 ban 25 ezer ft volt plusz kiszállás. Kirendelt állatorvos leveszi a vért, berakja a chipet, berajzolják a jegyeit, felírják az adatokat, én mindenről kértem számlát. Aztán szépen lehet várni a postást a vérvizsgálat eredményével meg az útlevéllel 2hónapot
2022. márc. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EAdri93 ***** válasza:
Egyébként 25mm es körzetben én vagyok az egyetlen aki (miután elintéztem a lovaim lepapíroztatását) rendszeresen oltatom őket (még veszettség ellen is, jó ha van) környéken 50 lóból 10 nek jó ha van papírja... ez Magyarország... engem a sok okos lehülyézett , hogy "minek az?" Mármint az oltás meg a papír...
2022. márc. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszönöm

Mi Jász-Nagykun megyében vagyunk, itt sincs egy lónak se útlevele se oltása a környéken, csak a miénknek. Én a lopás miatt is fontosnak tartom, hogy legyen benne chip. Szóval értem én, hogy sok a dolguk, de felénk biztos nincs sok dolga a lófelügyelőnek :D

2022. márc. 22. 17:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól még drága sajnos a kiszállás... Amúgy meg minden lóra kötelező a lóútlevél, de sajnos nincs ellenőrizve, szankciónálva.
2022. márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha kötekedésnek veszitek, segíteni nem tudok.

De olyan viccesen hangzik, hogy származás nélküli ló. Honnét lett akkor létre, idepottyant?

2022. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!